Arkeolog komiserden tarihi baskın

Bu Forumda Yerli, Yabancı, Yerel ve Genel Basında Özellikle Definecilik veya Tarihle İlgili Çıkmış Haberleri Kaynaklarıyla Beraber veya Kaynaksız Olarak Yayınlayabilirsiniz.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
sadece_altan
Mesajlar: 163
Kayıt: 07 Haz 2009, 13:12
Konum: çanakkale

Arkeolog komiserden tarihi baskın

Okunmamış mesaj gönderen sadece_altan » 30 Eki 2009, 18:19

Arkeolog komiserden tarihi baskın
Resim
İstanbul Kapalıçarşı'daki bir antikacı dükkkanının vitrinindeki tarihi sikkeleri fark eden komiser, alıcı kılığında içeri girdi. Sikkelerden almak istediğini söyleyen arkeolog başkomiser dükkan sahibi R.Ü. ile pazarlığa başladı. Ancak dükkan sahibi R.Ü, bu eserleri yabancı turistlere sattığını belirterek, "Sen bunları alırsan polisle başın belaya girer. Sen alma bunları" dedi. Bunun üzerine olay yerine Fatih Asayiş Büro Amirliği'ne bir ekip çağıran komiser, kimliğini açıkladı.

75 adet sikke ele geçiridi
Dükkan sahibi gözaltına alınırken, 57 adet sikke ve bir adet opsidyen taşı ele geçirildi. Ele geçirilen eserler, Beyazıt Polis Merkezi'ne getirilerek Müzeler Müdürlüğü yetkililerine de haber verildi. Yapılan incelemede sikkelerin Roma, Bizans, Helenistik ve İslami döneme ait olduğu belirlendi. Tarihi sikkeler Müzeler Müdürlüğü yetkililerine teslim edilirken, gözaltına alınan dükkan sahibi R.Ü, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

GAZETE HABERTURK
Fesatlar kapıma vardılar ellerinde güllerle,
İşlerine gelmediğinde saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle...
http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Cevapla

“BASINDAN HABERLER” sayfasına dön