DOĞA ÜSTÜ VARLIKLAR

Bu Forum Definecilik Harici Konulardada, Siyasi Konulara Girmeden, Saygı ve Sevgi Çerçevesinde Konular Açabileceğiniz Bölümdür...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
arkeolog3407

DOĞA ÜSTÜ VARLIKLAR

Okunmamış mesaj gönderen arkeolog3407 » 18 Tem 2009, 18:47

Arkadaşlar hepiniz biliyorsunuz ki özellikle defineciler cinlere ve doğa üstü varlıklara inanır. Bende Cinlere inanıyorum ama sadece var olduklarına. İnsanlara zarar vericeklerine insanların onları kullanıcaklarına ve işte hocalara falan inanmam. Sizinde bu konu hakkında görüşleriniz varsa paylaşmanızı isterim. Saygılar

Kullanıcı avatarı
Azadi_DersiM
İletişim:

Re: DOĞA ÜSTÜ VARLIKLAR

Okunmamış mesaj gönderen Azadi_DersiM » 19 Tem 2009, 00:08

abi ben sadece defineye cıktıgımda inanmam... ama normalde yaptıklarını felan gözümle gördüğüm ve kendilerini gördüğüm için inanırım:)) o kadar ikna etmeye calıstım ama gömü cıkarma konusunda hiç yardım etmediler...

coskun_443

Okunmamış mesaj gönderen coskun_443 » 19 Tem 2009, 11:53

var olduğu kuranda da yazılı.
genelde yaşlı,köylü insanlar cok inanıyor ve eski,tarihi yapıların,kaya yığınlarının geceleri onlar tarafından korundğu yönünde cok büyük bi inanışları var,belk de bizim gibileri caydırmak içindir:)

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 19 Tem 2009, 15:59

Arkadaşlar hepiniz biliyorsunuz ki özellikle defineciler cinlere ve doğa üstü varlıklara inanır. Bende Cinlere inanıyorum ama sadece var olduklarına. İnsanlara zarar vericeklerine insanların onları kullanıcaklarına ve işte hocalara falan inanmam. Sizinde bu konu hakkında görüşleriniz varsa paylaşmanızı isterim. Saygılar

şiimdi kardeşim önce şunu belirteyimki doga üstü varlıklar dedigin yani inancı zayıf olna insanların inandıkları hayalalet zombi vesaire bunlar hikayedir
ama cinler gerçekten vardır kuranı kerimde ayette onlarında insanlar gibi Allaha kulluk etmeleri için yaratıldıklarından bahseder cine inanmayan bazı şahıslar gördüm gözümle gördügüme inanmam hesabı o zaman mikrobada inanma oda görünmüyor gözünle diyeceksinki o mikroskopla görünüyor, cinleride görürsün gereken yapılacak işleri yaparsan cinden korkmam diyeni de gördüm ardına bakmadan kaçtı,
gelelim bunların insana zarar verme olayına benim düşüncem ve kanatim odurki insana kesinlikle fiziki olarak zara veremezleri parentez içi diyelim şu şekilde fizki zarar verirler diyelim siz otabanda bilmem kaç km hızla gidiyorsunuz birden görüntü verir direksiyon hakimiyetini kaybettirir, bir an dikkat dagınıklıgı sebebiyle tehlike veren bir işiniz vardır görüntü verir elini kolunu makinaya bıçaga vesaire kaptırırsın.
manevi zararları çokn büyük olur işte en tehlikelisi budur ilim sahibi bir alim bulabirseniz inş onuda halledersiniz ama size tavsiyem cinci hocalara şifa yada defien bulmak adına sakın para vermeyin para alan adamın duasından ne hayır gelir yaw
define işinde cinci hocalar çok sallar bazn çıkarmı çıkar milyonda bilmem kaç ihtimal
bizim büyülü bir yerde ki çaışmamaızı anlatayım size (TILSIM DEMEDİM DİKKAT EDİN)
5 kişiyiz cinler sen neden korkuyorsan sana ole gelir bunu unutmayın fara korkın varsa fare karga korkun varsa karga
ekipten 2 kişi köpketen korkuyor ben dahil 3 kişide ... cin degil başka mevzu anlayan anlamıştır
başladık kazıya ilk gün telsiz konuşması 5 metre oteden geldi
2 gün 5 el silah atıldı uzaktan felan degil çok aykın 3.5 metre mesafeden
sonra köpekelr geldi yanı başımıza kadar havlayarak seslerden 7veya 8 köpek tahminen Allah şahidimdir bırakın havlamayı köpegin soluk alış verişini duydum tam arkamda baktm bişey yok neyse o günde ole geçti özetliyoum biraz kusra bakmayın uzattık bir soru soran olursa cavaplarız inş
eb son gün yani o gün bıraktık bir herif geldi cin padişahının elçisi oldugundan anlayacagınız cinler baktılar ki biz gitmiyoruz bu herifi gönderdiler bize mala yaklaştıkça işin dozunu artırıyorlar 4 metreye inmiştik
kalın saglıcakla
HER LAFA BİR CEVAP VERİRİZ MUTLAKA DA
ÖNCE ADAMA BAKARIZ ADAMMII DİYE SONRA DA LAFA BAKARIZ

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 19 Tem 2009, 16:09

kusura bakmayın klavyede yazı işinde pek iyi degiliz bazı kelimeler hatalı olmuş
padişah elçisi olayı anlamsz olmuş onuda izah edeyimde
bu herif tahke adlı bir cin padişahnın elçisi oldugunu ve marmara bölgesinn sörumlulugunun kendisnde oldugunu ve onun haberi olmadan kimsenin mal alamayacagından ve dahi bir çok gereksiz konuşmalarla ekibin huzrnu kaçırdı bi daha gitmedik oraya

Okan

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 19 Tem 2009, 20:20

muhakkak Allah ın yarattığı ^^KURAN^^dediği herşeye inanırız fakat hiç bu tür olaylarla karşılaşmadım fakat tabiki duyduk yakın çevremden de duydum nekadar doğrudur bilemem
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 19 Tem 2009, 21:10

Ben cinlerin varlığına inanırım, arazi dahil her yerde karşılaşılabileceğine de inanırım, ama bunun defineyle alakası olduğuna inanmam. Definecilerde görmüştür, yalandır demiyoum, ama define arıyoruz diye, bir defineyi koruyor diye görünmemiştir. Avcılar ava gider görür, çobanlar dağa gider görür, neden avcılar tavşanı koruyan cinlerden söz etmez ? neden çobanlar kurtların gönderdiği cinler var demez. Yani aslında hayatın bazı aşamalarında görünebilen esrarengiz olayları biz defineciler hemen defineye yorarız. Yoranlara da saygım var, ama ben yormam.

Defineciler ne zaman eve boş gelse suçu cinlerin üstüne attılar, evet buda bir gerçek :) benzer örnekleri yaşamış olanlar vardır. Özellikle işin içinde cinci hoca varsa, size 4 metre kazdırmışsa ve birşey çıkmamışsa, kesinlikle cinler malı kaydırdı, siz kazı yaparken konuşmuşsunuz v.s tarzı bir sürü yalan söyler kendisini temize çıkarmak için. Biz anadolu insanı olarak bu insanlara itibar ederiz, arkasından dahi kötü konuşmayız, aman büyük adamdır, günahtır deriz. Hoca ayrı cinci hoca ayrı bir kavramdır, ben cinci hocalara saygı duymam. Korkmamda, ben cinlerime güvenirim, herşeyi yaptırırım diyen hocayıda karşıma getirin, ben o hocayı bir güzel döveyim, cinleride o hocayı elimden alsın bakalım. Bu iddiamı Allah ömür verdikçe sürdüreceğim, ilerleyen zamanlarda iddiama cevap verebilecek cinci hoca olursa lütfen benimle karşılaştırın, ama fazla iri yarı bir hoca olmasın, yani elimden cinlerden başka birşeyin kurtaramayacağı ufak tefek bir hoca olursa sevinirim :) Çünkü cinci hocaların lafıyla başlamış bir kazıda 11 metre kazmış adamım, gülün gülün :) mustang bile kazı yaptı cincilerin lafıyla.. İnandığımdan değil, ekibimde cinci hocaya inanan arkadaşların inancını boşa çıkarmak için bende çalıştım. Ve kazı esnasında sürekli burada birşey yok, cinci hocalar definenin yerini asla bilemez, burada birşey çıkarsa ben defineciliği bırakırım, biz ne kadar kazarsak kazalım bu hoca bize az kaldı, yanından geçtiniz, mal kaydı v.s. diyecektir dedim ve kazı süresince söylediklerim aynen çıktı, sonuç = 0 (en kocamanından) :)

Değerli arkadaşlar bu konu hakkında daha fazla şeylerde yazabilirim, tılsım büyü v.s. olaylarıyla hiç karşılaşmadım, cinlerlede karşılaşmadım, Allah karşılaştırmasın, varlıklarına inanıyorum, arazide esrarengiz olaylar yaşayan güvendiğim arkadaşlarım var, yani birşeyler yaşandığınada inanıyorum, ben yürekli olalım diyorum, dualarla herşeyin üstesinden gelebiliriz diyorum, olayın defineyle alakası yok, onların yaşantı yerlerinde dolaşıyoruz diye çok fazla alakalı, akşam ezanından önce onların mekanlarındada dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz altını çizeyim. Hoca mı ? adam gibi hoca kim derseniz cevaplayayım, adam gibi hoca esrarengiz şeyler yaşanan yerde gelip bildiği duaları yürekten okuyan insandır. Ben tılsım bozacağım, büyü bozacağım, definenin yerini söyleyeceğim diyen değil, bir takım aksilikler yaşanıyorsa ben Allah'ın ayetlerini okuyacağım o süre içerisinde Allah bizi koruyacaktır diyendir. Ben sizi korurum diyenden uzak durun lütfen :) Saygılar..
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 19 Tem 2009, 22:55

MustanG
CİNCİ HOCALAR KONUSUNDA AYNI FİKİRDEYİZ SENİNLE
YALNIZ DEMİŞİNKİ NEDEN BUNLAR HEP DEFİNECİLERİN BAŞINA GELİR NEDEN TAVŞAN AVLAYAN BİR AVCININ BAŞINA GELMEZ
BENİM KİŞİSEL KANAATİM ŞU,
BU CİNLER ALTINI SEVİYOR BİR ŞEKİLDE SEBEBİNİ SORARSAN BEN BİR SONUÇ ÇIKARAMADIM HALA, BAZILARI DERKİ ALTININ ENERJİSİNDEN FAİDELENİYOR CİNLER ALEMİNDE TEK GEÇERLİ PARA ALTIN VESAİRE BUNLAR ISPATLANAMAMIŞ LAFLAR KAALE ALMAMAK LAZIM
NEDEN DEFİNECİLER DEDİK DEFİNECİLER YÜZDE 70 GECE KAZI YAPAR ŞEHİR İÇİNDE YAŞANMIŞ BİR CİN KOVALAMACA KORKUTMACA DUYAMAZSINIZ BU OLAYLAR HEP ARAZİDE OLUR BOŞ ARAZİLER YANİ İNSANLARIN GECE MÜMKÜN OLDUKÇA GİTMEDİGİ YERLER ONLARA AİTTİR SENDE GECE ORDA ULUNURSAN BİR ŞEKİLDE RAHATSIZ EDİYORSAN ODA SENİ UYARABİLİR İLLA BU O DEFİNEYİ BEKLİYOR BURASI BÜYÜLÜ DEMEK OLMAZ CİNLER İNSANLARDAN MÜMKÜN MERTEBE UZAK DURMAYI TERCİH EDERLER ASIL BİZ ONARI RAHATSIZ EDİYORUZ ONLAR BİZİ DEGİL.. BEN GÖZÜMÜM GÖRDÜGÜ HİÇBİRŞEYDEN KORKMAM ONLARIN VE İNSANLARIN ŞERLİLERİNDEN ALLAHA SIGINIRIM SADECE
SİZE BİRDE KARDEŞ TAVSİYESİ ÜMMETİN İNSANLARINA DUA EDERKEN
MÜSLÜMAN CİNLERİDE KATIN DUANIZA
SAYGILAR

xxmiletxx
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen xxmiletxx » 20 Tem 2009, 00:16

SEYRANİ yazdı:MustanG

BU CİNLER ALTINI SEVİYOR BİR ŞEKİLDE SEBEBİNİ SORARSAN BEN BİR SONUÇ ÇIKARAMADIM HALA, BAZILARI DERKİ ALTININ ENERJİSİNDEN FAİDELENİYOR CİNLER ALEMİNDE TEK GEÇERLİ PARA ALTIN VESAİRE BUNLAR ISPATLANAMAMIŞ LAFLAR KAALE ALMAMAK LAZIM
SAYGILAR

Dünya genelinde o kadar kuyumcu, banka, darphane var. Altını seven cinler bunlara da musallat olup, dokunmamıza izin vermezler miydi? Cinleriniz olsa bile yardım etmezler define konusunda. Onunda neden olduğunu araştırır yazarım kısmet olursa...

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 20 Tem 2009, 00:53

Seyrani ustam bende onu söylemeye calışıyorum, Yani arazide olanlar çobanlar, avcılarda bu varlıkları, esrarengiz olayları görüyor, yaşıyor, o zaman denebilir mi ki cinler tavşanı koruyor yada kurtları koyunları koruyor: Çobanlar ve avcıların arazide cin ve esrarengiz olayları gördüklerinde cinler tavşanı, kurtları, kuzuları koruyor demeleri ne kadar yanlış ve komikse bence definecilerin arazide esrarengiz olaylar gördüklerinde cinler defineyi, altını koruyor demeleri o kadar komik ve yanlıştır. Sonuçta arazi onların mekanı, seninde söylediğin gibi onlar bizi değil, biz onları rahatsız ediyoruz akşamdan sabaha, saygılar sunuyorum..

(xxmiletxx kardeşim seninde yaklaşımın güzel, mantıklı olmak her zaman güzeldir, değerli araştırmalarınızı bekliyoruz, saygılar )
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
arkeolog3407

Okunmamış mesaj gönderen arkeolog3407 » 21 Tem 2009, 11:26

SEYRANİ yazdı:kusura bakmayın klavyede yazı işinde pek iyi degiliz bazı kelimeler hatalı olmuş
padişah elçisi olayı anlamsz olmuş onuda izah edeyimde
bu herif tahke adlı bir cin padişahnın elçisi oldugunu ve marmara bölgesinn sörumlulugunun kendisnde oldugunu ve onun haberi olmadan kimsenin mal alamayacagından ve dahi bir çok gereksiz konuşmalarla ekibin huzrnu kaçırdı bi daha gitmedik oraya
Evet TAHKE dedeğin bizim buralın sorumlu bir padişahı rahat ol dediklerin doğrudur usta yani çatalca bölgesindende sorumlu ama define işinde bişeyler yapabileceğine inanmıyorum ama seyrani hocama herkez inansın birşeyler biliyor saygılar

indiana_jons

Okunmamış mesaj gönderen indiana_jons » 08 Ağu 2009, 18:38

ARKADAŞLAR CİN VARDIR FAKAT İNSANLARA ZARAR VEREMEZLER YOK KÖPEK MİŞ YOK BİLMEM NEYMİŞ HEPSİ YALAN DOLAN 10 YILDIR BU İŞLERDEYİM Bİ HALT GÖRMEDİM NEDEN ÇÜNKÜ ZERRE KADAR İNANMIYORUM VE KORKMUYORUM. DEFİNECİLER HEP KULAKTAN DUYMALARLA HAREKET EDİYOR VE YAPTIKLARI İŞ YASAKLI Bİ İŞ OLDUĞU İÇİN VE GENELDE GECE YAPTIKLARI İÇİN OLMADIK ŞEYLER GÖRÜRLER NEDEN KORKTUKLARINDAN. İNSANOĞLU ÖYLE TUHAF BİR YARATIKTIRKİ YERİ GELİR KENDİ GÖLGESİNDEN KORKAR HALE GELİR. NEYSE UZATMİCAM AMA SAKIN İNANMAYIN CİN DİYE BİŞEY İNSANLARA NE GÖRÜNÜR NEDE ZARAR VEREBİLİR BİR TEK KİŞİ BANA CİNLERİ GÖSTERSİN DİLESİN BENDEN NE DİLERSE. VARMI KENDİNE GÜVENEN CİNLERİ GÖSTERECEK KİŞİ VARSA GÖRÜŞELİM EMİN OLUNKİ ARKADAŞLAR HİÇ KİMSE GÖSTEREMEZ HEPSİ YALANCI ÜÇKAĞITÇI İNSANLAR DEFİNECİLERE YALAN YANLIŞ BİLGİ VERMEYİN UYDURMACA LAFLAR ANLATMAYIN. HALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR AMA BBU CİNCİLERİN MUMU ASLA SÖNMEZ NEDENMİ MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR MİSALİ :):) NEYSE ÜÇKAĞIRÇI CİNCİLER HADİ BANA DA GÖSTERSENİZE AMMA ŞARLATANSINIZ YAHU. Allah AKIL VERSİN SİZLERE

Okan

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 08 Ağu 2009, 23:16

Gelmiş geçmiş olsun kardeş :aslında benim anlatacağım var ama tabi bu daha farklı ama şimdi anlatsam kimse inanmaz çünkü bende inanamadım ama gerçekten inanılması güç ama şunu bilelim ki herşey haktan .
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

Kullanıcı avatarı
arkeolog3407

Okunmamış mesaj gönderen arkeolog3407 » 09 Ağu 2009, 01:25

nasıl inanmassın "ben insanları ve cinleri bana ibadet etsinler diye yarattım" ve emin ol bundan başka yani çoğu kişi inanır ki 142000 tane peygamber var 72,5 millet var kuran-ı kerim dede yazar cinlerin varoluşları rahat ol bir gün karşına çıkar

HAZNEDAR

Okunmamış mesaj gönderen HAZNEDAR » 09 Ağu 2009, 02:02

SELAMÜNALEYKÜM
Anlaşılan burada hiç kimse karşılaşmamış üç harflilerle ben bu olayları çok sitelerde anlattım ama buradada anlatacağız galiba bunlar size üç harfli olarak gözükmezler ne olduğunuda anlayamazsınız . iş olup bittikten sonra anlarsınız ama iş işten geçmiş olur. ama bazanda drek olarak karşınıza çıkarki ben bunu iki kez yaşadım o zamanda cesaretinize ve dayanma gücünüze bağlıdır ayakta durmanız.ben definede bunlara inanmam diyenlerin ne hale geldiklerini çok gördük İnşAllah sizlerin böyle bir şeyle karşılaşmanızı istemem musatang usta ama olursada Allah yardımcınız olsun derim saygılar DAYI

“SERBEST KÜRSÜ” sayfasına dön