Mühür mü Hilal mi ?

Defineci Arkadaşlarımızın Elinde Görsel Açıdan Güzel Tarihi Fotoğraflar Var, Yorum Beklemediğiniz İlginç, Tarihi veya Doğa Fotoğraflarını Bu Forumda Paylaşabilirsiniz.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

the_heriF

Mühür mü Hilal mi ?

Okunmamış mesaj gönderen the_heriF » 20 Eyl 2011, 16:43

Ustalar bu kaya mezarımıdır ?

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Üstten GÖRÜNÜM

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu üçgen çatlak kapı filan olabilir mi ? sanki yapma gibi duruyo

Resim

Resim

Resim

Resim

Uzaktan bakıldığında kabartma bir mühür gibi duruyo ama yakından sanki yukarı işaret eden bir hilale benziyor ve kayanın bulunduğu yamacın arkasında yani sırtta yukarıda küçük kayalarda birbirini takip eden sıralı 3 oyuk olan taşlar filan var ve Asıl sorum da şu acaba kaya mezarı olabilir mi ? kayanın bulunduğu nokta yamaçta ve karşılar tamamen etrafı çevrili dağ ve ormanlık arazi kaya hakim bir noktadan sanki koca bir alana bakıyor gibi.. Saygılar

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: Mühür mü Hilal mi ?

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 20 Eyl 2011, 17:32

Tam karşısında tümsek tepe falan varmı?
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

the_heriF

Okunmamış mesaj gönderen the_heriF » 20 Eyl 2011, 17:47

kayanın ön cephesinde düzlükten yükselen bi tepe var

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 20 Eyl 2011, 21:13

görebilirmiyiz acaba mümkünse ve yine o yönde o tepe ile bu kaya arasında başka kayada varsa onlarıda görelim.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

the_heriF

Okunmamış mesaj gönderen the_heriF » 20 Eyl 2011, 22:31

işin aslı bu hafta sonu kapı mapı bismillah deyip bi tırtıklayım istiyordum :D o zaman öncesinde çevresine ait resimler çekeyim önünde arkasında ve yamanın bittiği noktadaki diğer işaretli taşların resmini sizlere sunayım daha sonrasında sizlerden gelecek bilgilere göre hareket edeyim usta..

“YORUMSUZ FOTOĞRAFLARINIZ” sayfasına dön