kayada v ile şekilli haçı bitişik gördünüzmü?

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

efsane54

kayada v ile şekilli haçı bitişik gördünüzmü?

Okunmamış mesaj gönderen efsane54 » 03 Kas 2012, 17:29

s.a arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterimki 2 seneden fazladır kaya mezarlarla ilgileniyoruz binlerce resim inceledik ilk defa böyle bir şeyi canlı görüyoruz belkide doğalda olabilir ama resimleri görünce bana hak vereceksiniz burası roma yerleşim merkezi ve onlarca bulgu var eğer yardımcı olursanız çok sevineceğiz saygılarımızla.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

bide resimde kayadaki gördüğünüz delik üstten ve allatan görülebiliyor iki cucu açık ve çapraz şekilde biz bunlara akıl erdiremedik yorumlarınızı bekliyoruz şimdiden tşkler

ARAŞTIRMACI TARAFINDAN DÜZENLENMİŞTİR....

efsane54

Re: kayada v ile şekilli haçı bitişik gördünüzmü?

Okunmamış mesaj gönderen efsane54 » 30 Kas 2012, 23:19

arkadaşlar 115 kişi bakmış ama yorum yazan yok sitedeki yönetici arkadaşlardanda yardım istiyorum lütfen bilgi sahibi olanlar yorum yazarlarsa çok sevinirim saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 30 Kas 2012, 23:52

Evet yüz gibi ilginç. peki orda bi kare delik var onun içini neden fotolomadınız bana orası açılmış gibi ve işi bitmiş gibi geldi
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

eçine
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen eçine » 01 Ara 2012, 23:25

Bence 4 resmin olduğu alanda çalışma yapılmış fakat sonucu ulaşılamamış.Çalışmayı buradan başlaman daha mantıklı.

Saygılarımla.

fatih_5483
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen fatih_5483 » 03 Ara 2012, 00:36

dostum 1, resimdeki V işaretinin ve carık izinin parası alınmış,, bu bölgeye ben bizzat gittim... uzun zaman önce alınmış parası. V ile çarık izi para mezarını belirtmekte... parası V işaretinin sol kolu hizasında ki derin oyuktan alınmış. adamlar birkaç çekiç darbesi ile parayı almışlar. fakat burada başka mezarlarda var ama 1, resimdeki gibi basit mezarlar degil. kayanın önünde yol tarafında zemin mezarları da var kanaatindeyim...

TARAYICI
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen TARAYICI » 04 Ara 2012, 23:17

kardeş soyulmuş burası ama bı makına işi var gibi duruyo ustalarıma katılıyorum kolay gele

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön