3 metre boyunda kabartma insan. acil cevap

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

SoNHaKaN
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: 3 metre boyunda kabartma insan. acil cevap

Okunmamış mesaj gönderen SoNHaKaN » 01 Şub 2012, 17:00

a_ferin yazdı:
fatih_5483 yazdı:arkadaşım araştırmanda başarılar.. Allah yardımcın olsun....
Allah razi Olsun. Arkadasim. Su koca sitede senden baska anlayan yok. Bu ise sadece define boyutuyla bakilinca dogal deniyor ama bir tarihci gpzuyle bakilinca medeniyet cikiyor ortaya. Basarilarinindevamini diliyorum. İnsallah sende muvaffak olursun kardesim
Doğru diyorsun Fatih'den başka anlayan yok sitede. Önce insan şeklinin bacaklarının altında boşluk ara diyor Fatih, sonra mağaranın girişine yoğunlaş diyor. Bence sen o tarihçi gözünle o tepenin her yerine bak, sonra Fatihi de al yanına ümitler dünyası nede olsa bütün tepeyi del. Belki bir yere girersin. Hiçbir yere giremezsen o açık olan yerde oturun bir çay için, tarih bilgilerinizi karşılaştırarak bol bol sohbet edin

SoNHaKaN
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen SoNHaKaN » 01 Şub 2012, 17:06

Hani göremedik şu bacaklarının altındaki açılmış yeri. Görsek Fatih sana oraya da yoğunlaş derdi. Çevrede anormal başka şeyler varsa onları da çek Fatih sana oralara da yoğunlaş der. Bu kadar yoğunlaştıktan sonra bir şeyler çıkar ortaya illaki :komik

hakikat

Okunmamış mesaj gönderen hakikat » 01 Şub 2012, 19:28

sevğili arkadaşlar s.a bu insan şekli madem doğaldır neden rengi diğer kayalardan barız farklıdır daha öncen söylediğim gibi onlarca örneğini gördüm coğu insan arazide duyumlarla ve haritalarla işaret aramakta mesala kablumba ,domuz ,yılan insan süreti kadın süreti ama herkez kayaların üstünde cizilmiş oyulmuş şekiller ararken aradıkları şeyin orda bulunan kayanın şekil verilip işaret yapıldığını bilmemektedir gözden kacmaktadır sebebide belli bir noktadan bakılması gerekmektedir o noktayı buldunuzmuydu zaten aradınız ayağınızın altındadır fakat bu tür işaretlerde metanın çok derin olduğunu bilmekteyim bacak arasındaki mağra gelince hic bilmediğim birşey böyle birşeyin olması muhtemel ama resimleri cekilip konursa bilmediğimizi öğrenmiş oluruz.

dildar__

Okunmamış mesaj gönderen dildar__ » 10 Şub 2012, 00:39

Resim

ya sanki bu kayanın halk icinde bir mitolojik efsanesi olsa gerek gibi dusunuyorum yanlısmıyım ??? varsa eger ole bır evsane anlatabilirmisin bu rada biliyorum resmi berbat cizdim :D

eydemir

Okunmamış mesaj gönderen eydemir » 10 Şub 2012, 02:20

Resim
s.a. a_ferin kardeşim; Acizane bende resimlerin hakkında gördüklerimi ve fikirlerimi paylaşmak istedim.eger bahsettigin şekil insan figürü ise ki ben öyle oldugunu düşünüyorum, turuncu renkle çembere aldığım yer kadın kafasına benziyo,yeşil çemberdeki ok işareti,kırmızı ve mavi renklilere yoruma gerek yok.sarı çembere aldığım yer bence giriştir. çünkü kadının baktığı yön ve siyah çemberdeki (dildar arkadaşımızın işaretledigi) figürün kuyruk ucunun baktığı nokta,üzerindeki haç işareti ve çatlaklar böyle düşünmeme neden oldu. adamın hedef şaşırtma amaçlı yapıldığını düşünüyorum. ve emin ol bikaç şey daha var hangisine baksam orayı gösteriyo ( onlarda bana kalsın ) iyi çalışmalar.

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 11 Şub 2012, 01:29

SoNHaKaN yazdı:
a_ferin yazdı:
fatih_5483 yazdı:arkadaşım araştırmanda başarılar.. Allah yardımcın olsun....
Allah razi Olsun. Arkadasim. Su koca sitede senden baska anlayan yok. Bu ise sadece define boyutuyla bakilinca dogal deniyor ama bir tarihci gpzuyle bakilinca medeniyet cikiyor ortaya. Basarilarinindevamini diliyorum. İnsallah sende muvaffak olursun kardesim
Doğru diyorsun Fatih'den başka anlayan yok sitede. Önce insan şeklinin bacaklarının altında boşluk ara diyor Fatih, sonra mağaranın girişine yoğunlaş diyor. ler dünyası nede olsa Bence sen o tarihçi gözünle o tepenin her yerine bak, sonra Fatihi de al yanına ümitbütün tepeyi del. Belki bir yere girersin. Hiçbir yere giremezsen o açık olan yerde oturun bir çay için, tarih bilgilerinizi karşılaştırarak bol bol sohbet edin
SONHAKAN sana katılmakla beraber ekliyorum ve

valla bu resimlere göre çay içmek ve sohbet etmek için doğal bir yer... anca çay içilir burda ... çay içerkende birbirinize tarih bilgileriniz konusunda iltifatlar yağdırırsınız..mesela forumda kimse anlamıyor biz bu işi biliyoruz gibi :komik hayırlı işlerr diyorum....
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

SoNHaKaN
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen SoNHaKaN » 17 Şub 2012, 16:02

Allah razi Olsun. Arkadasim. Su koca sitede senden baska anlayan yok. Bu ise sadece define boyutuyla bakilinca dogal deniyor ama bir tarihci gpzuyle bakilinca medeniyet cikiyor ortaya. Basarilarinindevamini diliyorum. İnsallah sende muvaffak olursun kardesim[/quote]

Doğru diyorsun Fatih'den başka anlayan yok sitede. Önce insan şeklinin bacaklarının altında boşluk ara diyor Fatih, sonra mağaranın girişine yoğunlaş diyor. ler dünyası nede olsa Bence sen o tarihçi gözünle o tepenin her yerine bak, sonra Fatihi de al yanına ümitbütün tepeyi del. Belki bir yere girersin. Hiçbir yere giremezsen o açık olan yerde oturun bir çay için, tarih bilgilerinizi karşılaştırarak bol bol sohbet edin[/quote]

SONHAKAN sana katılmakla beraber ekliyorum ve

valla bu resimlere göre çay içmek ve sohbet etmek için doğal bir yer... anca çay içilir burda ... çay içerkende birbirinize tarih bilgileriniz konusunda iltifatlar yağdırırsınız..mesela forumda kimse anlamıyor biz bu işi biliyoruz gibi :komik hayırlı işlerr diyorum....[/quote]

Dünya üzerinde o kadar cisim ve nesne var ki beni istediğin kayaya götür. Sana o kayayı bir şeye benzetirim. Bu konuda da gördüğünüz gibi insanların bakış açısı ve bilincine göre sayısız benzetmeler çıkmış. Önemli olan bir şeyi nede benzettiğin değil gerçekten o şeyin benzediği şey olup olmadığını (yani o amaçla kesildiğini) kanıtlayıp ona göre çalışmaktır ki işte definecilik zaten burada başlar. Tertemiz boşaltılıp çıkılan yerleri param parça eden defineci arkadaşlarımız nasıl oraları parçalıyor sanıyorsunuz. Yada doğanın insanlığa armağanı olan bazı oluşumları insanlar nasıl mahfediyorlar sanıyorsunuz. "Bekir dayı şu geyiğe benzemiyor mu, bakim :O Haklısın Faik benziyor. Dayı gel bunu bir yıkalım arkasında mağara olabilir. Bir yerde duymuştum (çoğu zaman kesin konuşulur) böyle bir yer varmış arkasında bir çuval altın çıkmış :P Dayı yalnız buna balyoz yada kazma işlemiyor. Faik eski insanlar mucizeler yaratmışlar bilmiyor musun. Piramitleri düşün olum bunun arkasında kesin bir şey var. Benim lokum satan arkadaşlarım var biz burayı uçuralım en iyisi. Haklısın dayı. BOOOOOOM. Bekir dayı koca bir oyuk oldu ama hala bir yer yok. Kaçalım çok ses çıktı. Halk oraya toplanır ve oyuğu gören hakl yorumlar. Gördünüz mü bu geyiğe benzeyen karanın arkasında size define var demiştik. Bak patlatıp almışlar :P"

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 17 Şub 2012, 18:37

senaryo güzel sonhakan... :)
acı ama gerçek...

kolay gelsin...
saygılar...
xxxcjxxx

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön