haç ve ucundaki yuvarlamalar?anlamı ve anlatmak istediği?

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

haç ve ucundaki yuvarlamalar?anlamı ve anlatmak istediği?

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 23 Oca 2011, 22:34

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: haç ve ucundaki yuvarlamalar?anlamı ve anlatmak istediği

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 23 Oca 2011, 23:26

1.foto(batı yönü) 2.doğu yönü 3.haç 4.haç 5.kaya ve haç
6.haç ve yanındaki işaret(işaretledim)
7.hacın farklı kolunun 100metre önündeki kurumuş dere yatağı
8.kuzey yönü 9.kuzey yönünün 15 metre ilersinden ikinci fotosu!!

merhaba ustalarım elimden geldiğince bulduklarımı paylaşıyorum..güzel manisam bu yönden çok zengin bir yer.işareti resimledim.anlamı ne haç mı kılınc mı(fotoda alt ucu fazla değil ama hafif oyma ile sivriliyor dikkatli bakınca farkediliyor)
hacın ucları yuvarlatılmış boyu 135 cm hacın üst kolları eşit alt kolu farklı.
farklı olan kol güneye bakıyor.güneşin doğuşunu batışını olduğu gibi görüyor.vede 1oo metre karşısı eski kurumuş dereyatağı.bu kaya gibi bir çok kaya var çoğunda buşluk aradım bulamadım.varsa ikinci işaret nasıl bir şey olmalidır.bu haçlı kayada boşluk tesbiti yaptım tık yok.kayanın ön cevresi 3 metre kazılmış ama boş.taşın önünde değil..bunlar bildiklerim ve gördüklerim.nasıl bir yol uygulamalıyım.
rasgelsin... :?:
ferdx45
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 23 Oca 2011, 23:30

ferdx45 yazdı:Resim
1.foto
Resim
2.foto
Resim
3.foto
Resim
4.foto
Resim
5.foto
Resim
6.foto
Resim
7.foto
Resim
8.foto
Resim
9.foto
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 24 Oca 2011, 01:47

1.FOTO:BATI YÖNÜ
2.FOTO:DOĞU YÖNÜ
3-4-5.FOTO:HAÇ
6.FOTO:HAÇ VE YANINDAKİ İKİNCİ İŞARET!!!!
7.HAÇIN UZUN KOLU(GÜNEY)100METRE ÖNÜ KURUMUŞ DEREYATAĞI
8.KUZEY YÖNÜ
9.KUZEY YÖNÜ 15 METRE İLERDEN İKİNCİ FOTOSU
*****HAÇINBOYU 145CM.HACIN UZUN KOLU DEREYATAĞINA BAKIYO.HAÇLI KAYADA HEM ÜSTTEN HEM YANLARDAN BOŞLUK TESBİTİ ARADIM YOK.KAYAYANIN ÖN DİBİ KAZILMIŞ AMA BİRŞEY BULUNAMAMIŞ.DEREYATAĞINDA BU KAYAYA BENZEYEN KAYALAR VAR İRİLİ ORTALI,ÇOĞUNU BOŞLUK İÇİN YOKLADIM AMA BULMAK NASİP OLMADI.SİZCE NASIL BİR YÖNTEM UYGULAMALIYIM.BU HAÇIN ANLAMI NE....
CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM SAYGILARIMLA...
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 24 Oca 2011, 02:04

Resim

Uploaded with ImageShack.us
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 24 Oca 2011, 02:29

araştırmalarda hep uzun olan koldan tarafa yada tam tersine anlayışı vardı,sen ustam bütün yoğunluğu değiştirdin
ikinci bir işaret aramalımıyım yoksa dedektör taramasımı dersin,, :kazi:
RASTGELSİN............

Natre10
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen Natre10 » 24 Oca 2011, 14:01

Resim

ferdx45 kardeşim öncelikle şunu belirteyim işin biraz zor! İşin tamamiyle araştırmaya gözleme dayalı.
Bulduğun bölgede mezarlar var bu bi gerçek ancak yerlerini bulmakta zorlanacaksın. Haç işareti mezarı simgeliyor mezar ifade eden ve kolları açık ve eşit olan haçların genelde alttaki uzun koluna göre araştırma yapılır ve 10 mt civarında gösteridiği yönde mezarı vardır. Ancak senin hacın hem sağ altında, hemde sol üstünde murç izleri var. Sana tavsiyem, bu munç delikleriyle hcın merkezini ölçüp, bu yönlerde adımlaman (1cm 1 adım).
sonuç alamazsan, hacın alt kolu yönünde araştırman.

ANCAK; Bence şöyle bir durumda var.!! Benim kanatimce bu taş yerinden oynamış Yönü ve Duruşu değişmiş. Çünkü çok kurculanmış buraları.. Onun için işin biraz zor kardeşim. Bunuda dikkate almanı tavsiye ederim...
Diğer gözlemim ise fotolarına göre çevrende çok çukur ve tümsek bölgeler var ve ana taşın etrafında da yapı taşlarına benzelen taşlar var (İşaretledim) bunlarıda incele. 7-8-9 nolu fotolarda taşlar, çukur ve tümsekler görülüyor. Buraları da detaylı incele kardeş. Şimdilik bu kadar KOLAY GFELSİN,,,

Kullanıcı avatarı
sadece_altan

Okunmamış mesaj gönderen sadece_altan » 24 Oca 2011, 22:12

güzel bir istavroz ama bu define işaret ideğil bölgede kutsal bir mabed yada mezarlık olduğunu gösterir. Burada mezar aramalısın bunun içinde boşluk tarayan bir cihaz işini görecektir.
Fesatlar kapıma vardılar ellerinde güllerle,
İşlerine gelmediğinde saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle...

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 25 Oca 2011, 00:17

ferdx45 yazdı:araştırmalarda hep uzun olan koldan tarafa yada tam tersine anlayışı vardı,sen ustam bütün yoğunluğu değiştirdin
ikinci bir işaret aramalımıyım yoksa dedektör taramasımı dersin,, :kazi:
herdaim geçerli değil o oymalar boşa yapılmaz ama arkadaşımın dediğinide dikkate al taş yerinde kaymış olabilir ama dediğim gibi mezarlar bol var burda
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 25 Oca 2011, 02:16

natre usata dediğim gibi zor iş kayada boşluk aradım yanlarında işaretlediğin yapı taşlarında boşluk tesbiti ve işaretlerde yok.bu alttaki uzun olan kolun 1oometre önündeki dereden bir foto.bu işaretli kaya büyüklüğünde 10 yakın kaya derenin içinde tabi bunlar kolun tam karşı istikametinde.haçın etrafındaki toprak kırmızı yumuşak toprak.yağmur yağdığı zaman tam bir balçık tarlası.genede yorumlarınızı göz önünde tutarak kendime bir yol uygulucam.

hyundai usta dediğine hak veriyorum.her işaret yapanın mantığına göre değişiyor ölçülerde gömü yapılan yerde değişiyor.boşluk tesbitine devam etcem.ama kazı yapılan bir iki yeni yer var onlarda bugünlerde yağış olduğu için hep çamur.çalışma imkanı zor ama şuan o bölgede keşif ve araştırmaya ağırlık verdim.gerisi nasipte varsa en son:)
Resim

Resim
bu yukardakilerde dediğim kuru dereyatagı bu fotodakiler ise uzun kolun izasındaki alandan bunuda bilgilerinize sunarım...
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 25 Oca 2011, 02:25

birde ustalarım altıncı fotoda işaretlediğim yer hakkında ipucu ne olabilir.ikinci bir anlam var bıçak ucu gibi ????????????yorumunuz nedir?
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 25 Oca 2011, 13:01

büyük ihtimalle bölgeye yakın bir yerde eski yada tamamen kaybolmuş bir klise olması gerek çevre tamamiyle mezarlık mezarlarda kayda değer bişeylerin çıkacağını sanmıyorum boll incik boncuk çıkar tabi çok şanslıysan bir kaç değerli takı eşyasına denk gelebilirsin kliseyi bulabilirsen belki orda bişeyler bulabilirsin derim bol şans kardeşim
EN KALİTELİ DEDEKTÖR İNSAN BEYNİDİR

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

nizipli

Okunmamış mesaj gönderen nizipli » 25 Oca 2011, 22:55

selam kardesım benım fıkrım bıraz daha degısık arkadaslara gore ıstavroz ısaretının yakındakı mezarlık anlamına geldıgını bılıyoruz ama bu bı yanıltmaca ola bılır cun ku mezar soygunculugu 3 bın yıldır mevcut ve bunlara onlem olsun dıye yanıltmaca yapılmıs olabılır buna kanaat getırmemdekı sebeb bu kayanın tasınabılır olması halbukı eskı donemlerdekı ınsanlar cok akıllıydı ve bu gunlerı tahmın ederek hareket ederlerdı kurumus dere yatagından bahsedıyorsun buda o bolgede yasam oldugunu gosterır benım tecrube ve fıkırlerım dere yatagından baslaman gerektıgınden yana cunku daha kolay olur sana bıraz yardımcı olayım eskı donemdekı yurt yerlerı herzaman suyun kenarına kurulur ve evlerın gırısı doguya kakar ve genelde mezarlık yerlerını sehrın arkasına alırlardı

nizipli

Okunmamış mesaj gönderen nizipli » 25 Oca 2011, 22:59

selam kardesım benım fıkrım bıraz daha degısık arkadaslara gore ıstavroz ısaretının yakındakı mezarlık anlamına geldıgını bılıyoruz ama bu bı yanıltmaca ola bılır cun ku mezar soygunculugu 3 bın yıldır mevcut ve bunlara onlem olsun dıye yanıltmaca yapılmıs olabılır buna kanaat getırmemdekı sebeb bu kayanın tasınabılır olması halbukı eskı donemlerdekı ınsanlar cok akıllıydı ve bu gunlerı tahmın ederek hareket ederlerdı kurumus dere yatagından bahsedıyorsun buda o bolgede yasam oldugunu gosterır benım tecrube ve fıkırlerım dere yatagından baslaman gerektıgınden yana cunku daha kolay olur sana bıraz yardımcı olayım eskı donemdekı yurt yerlerı herzaman suyun kenarına kurulur ve evlerın gırısı doguya kakar ve genelde mezarlık yerlerını sehrın arkasına alırlardı

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 27 Oca 2011, 20:49

nizipli yazdı:selam kardesım benım fıkrım bıraz daha degısık arkadaslara gore ıstavroz ısaretının yakındakı mezarlık anlamına geldıgını bılıyoruz ama bu bı yanıltmaca ola bılır cun ku mezar soygunculugu 3 bın yıldır mevcut ve bunlara onlem olsun dıye yanıltmaca yapılmıs olabılır buna kanaat getırmemdekı sebeb bu kayanın tasınabılır olması halbukı eskı donemlerdekı ınsanlar cok akıllıydı ve bu gunlerı tahmın ederek hareket ederlerdı kurumus dere yatagından bahsedıyorsun buda o bolgede yasam oldugunu gosterır benım tecrube ve fıkırlerım dere yatagından baslaman gerektıgınden yana cunku daha kolay olur sana bıraz yardımcı olayım eskı donemdekı yurt yerlerı herzaman suyun kenarına kurulur ve evlerın gırısı doguya kakar ve genelde mezarlık yerlerını sehrın arkasına alırlardı
dediğin gibi kardeş işretin batı tarafının 300 metre ilersinde gevur köyü tabir edilen yer var.köy yerlebir olmuş biz daha önce ordan 1 metre boyunda küp çıkardık.küp boş vede parça parça çıkardık.bu köyüde aynı dere üzerinde ve hemen yanı başında..gecebn pazar gittiğimizde köyün kuzey yönünde bir kazı yapılmış,kazının 20 metre karşısına iki adet mermer kapak bırakılmış.mermerlerin boyu 40cm ye 30cm.ama köyün arka tarafında kazı hiç yok.doğallığı bozulmamiş..köy vede mermer kapakların fotoları aşağda.nizimli arkadaşım yorumların için teşekkür ederim..birde bu fotolara bakın düşünceleriniz önemli sağolun rasgele
Resim
bu yukardaki gevur köyünün resmidir.haç işareti fotonun karşı istikametinde 300metre ilersinde.haçta dere yanında,bu gevur köyde derenin hemen yanında!!!!

Resim

Resim
RASTGELSİN............

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön