TARİHİ ÇEŞME YARDIM....

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

maykey

TARİHİ ÇEŞME YARDIM....

Okunmamış mesaj gönderen maykey » 22 Oca 2011, 22:12

ResimARKADAŞLAR BU ÇEŞME YAKLAŞIK 1000 YILLIK HEMEN 2MTRE GÜNEY BATISINA YİNE AYNI YAŞLARDA Bİ ÇINAR AĞACI VAR.ÇEŞMEDE 2 ADT SU YALAĞI VAR İLK YALAĞI RESİMDE GÖRÜNÜYOR DİĞERİ SUYUN AKTIĞI IKI KANALIN HEMEN ARKASINDA YANİ KARE OYMALARIN HEMEN ARKASINDA SU BU ÇEŞMEYE YOLUN ALTINDAKİ Bİ SU KANALINDAN GELİYOR..BURAYLA İLGİLİ İÇİNDE MALI OLDUĞUNA DAİR SÖYLEMLER VAR...ÇEŞMENİN HEMEN TAM ARKASINDA 8 ADIMDA ANA YA VAR SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR ŞİMDİDEN TEŞŞKRLER.....

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: TARİHİ ÇEŞME YARDIM....

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 23 Oca 2011, 12:47

değerli kardeşim hiç bir mal bin yıllık bu güzelim çeşmeyi tahrip etmeye değmez.

söylentilere bakarsak çok yanlış işler yapmış oluruz geri dönüşü imkansız bir hataya düşmüş oluruz evet bir çok çeşmede eski zamanlarda yine ilerde o çeşmenin tamir bakımının yapılabilmesi amacı ile ufak hediyeler konulurdu bu her çeşmede illa mal olacak diye bir anlama gelmiyor ama şunu deseydiniz daha mantıklı ve gerçekçi olabirdi dersinizki eski insanlar bişey saklarken bir çeşme yani uzun yılar kaybolmayacak bir eser seçerlerdi ve mallarını o civarlarda gömerlerdi çeşme yakınlarında bir belirti bir iz yani elle tutulur gözle görülür birşey yok ise çeşmeye karışmak doğru değildir.

belkide günümüzde artık bunlara ihtiyaç yoktur her evin kendine ait belediye musluğu vardır kullanılmıyordur artık bu çeşmeler ama bunlar tarihtir bunlar yaşayan birer efsanedirler lütfen tarihiöize sahip çıkalım ve söylentiler yüzünden zarar vermeyelim saygılar..
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

maykey

Okunmamış mesaj gönderen maykey » 23 Oca 2011, 13:42

SeRHaT21 yazdı:değerli kardeşim hiç bir mal bin yıllık bu güzelim çeşmeyi tahrip etmeye değmez.

söylentilere bakarsak çok yanlış işler yapmış oluruz geri dönüşü imkansız bir hataya düşmüş oluruz evet bir çok çeşmede eski zamanlarda yine ilerde o çeşmenin tamir bakımının yapılabilmesi amacı ile ufak hediyeler konulurdu bu her çeşmede illa mal olacak diye bir anlama gelmiyor ama şunu deseydiniz daha mantıklı ve gerçekçi olabirdi dersinizki eski insanlar bişey saklarken bir çeşme yani uzun yılar kaybolmayacak bir eser seçerlerdi ve mallarını o civarlarda gömerlerdi çeşme yakınlarında bir belirti bir iz yani elle tutulur gözle görülür birşey yok ise çeşmeye karışmak doğru değildir.

belkide günümüzde artık bunlara ihtiyaç yoktur her evin kendine ait belediye musluğu vardır kullanılmıyordur artık bu çeşmeler ama bunlar tarihtir bunlar yaşayan birer efsanedirler lütfen tarihiöize sahip çıkalım ve söylentiler yüzünden zarar vermeyelim saygılar..
SEVGİLİ SERHAT KARDEŞİM...GÖNDERİME VERMİŞ OLDUĞUN YANIT İÇİN ÖNCE TEŞEKKÜR EDERİM...ALTINI ÇİZMEDEN GEÇEMEYECEĞİM Bİ KONUYA DAHA DEĞİNECEĞİM BURADA SİZ VE SİZİN GİBİ DEĞERLİ İNSANLARIN YAPMIŞ OLDUĞU SEVİYELİ YORUMLARIN ÖĞRETİCİ BİLGİLERİN İNSANLARI NE DERECE DOĞRU YONLENDİRDİĞİ KONUSNDA HİÇ ŞÜPHEM YOK...BU VERMİŞ OLDUĞUNUZ KISACIK BİR BİLGİNİN BİLE TARIHI BİR ÇEŞMENİN KURTULMASINA BIRAKIN KURTULMAYI BİR TAŞININ DAHİ EKSİLMEMESİNE SEBEB OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTERİM...SÖYLEDİKLERİNİZİ DİKKATE ALARAK BURADA EN AZINDAN BENIM VE ARKADAŞLARIM TARAFINDAN HERHAGİ BİR TAHRİBAT YAPILMAYACAKTIR....TEŞEKKÜR EDERİM....

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 23 Oca 2011, 15:46

hala işlev haldeki bu çeşmeyi görmek çok duygulandırdı beni düşünsenize kaç kaç kervan gerçi önünden kaç insanı suladı bu çeşme kaç hükümdar ve zülümkar gördü kaç ölüme şahit oldu kaç gelin alayı geçti durakladı suyundan içti akıyor hala bırakalım zamanın yorgun tanığı akmaya devam etsin kare dediğniz yerde su bardaklarının konulduğu yer bu sadece çeşme hepte öyle görelimm kardeşim
EN KALİTELİ DEDEKTÖR İNSAN BEYNİDİR

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 23 Oca 2011, 15:50

yönetici abilerime ve kardeşlerime danışmakta fayda görüyorum ben şahsen bu konu başlığının silinmesi taraftarıyım umarım anlaşılmışımdır.teş.

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 23 Oca 2011, 16:21

maykey yazdı:
SeRHaT21 yazdı:değerli kardeşim hiç bir mal bin yıllık bu güzelim çeşmeyi tahrip etmeye değmez.

SEVGİLİ SERHAT KARDEŞİM...GÖNDERİME VERMİŞ OLDUĞUN YANIT İÇİN ÖNCE TEŞEKKÜR EDERİM...ALTINI ÇİZMEDEN GEÇEMEYECEĞİM Bİ KONUYA DAHA DEĞİNECEĞİM BURADA SİZ VE SİZİN GİBİ DEĞERLİ İNSANLARIN YAPMIŞ OLDUĞU SEVİYELİ YORUMLARIN ÖĞRETİCİ BİLGİLERİN İNSANLARI NE DERECE DOĞRU YONLENDİRDİĞİ KONUSNDA HİÇ ŞÜPHEM YOK...BU VERMİŞ OLDUĞUNUZ KISACIK BİR BİLGİNİN BİLE TARIHI BİR ÇEŞMENİN KURTULMASINA BIRAKIN KURTULMAYI BİR TAŞININ DAHİ EKSİLMEMESİNE SEBEB OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTERİM...SÖYLEDİKLERİNİZİ DİKKATE ALARAK BURADA EN AZINDAN BENIM VE ARKADAŞLARIM TARAFINDAN HERHAGİ BİR TAHRİBAT YAPILMAYACAKTIR....TEŞEKKÜR EDERİM....

göstermiş olduğunuz hassasiyetten ötürü biz teşekkür ederiz sağolun varolun.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

maykey

Okunmamış mesaj gönderen maykey » 23 Oca 2011, 20:04

TigraN yazdı:yönetici abilerime ve kardeşlerime danışmakta fayda görüyorum ben şahsen bu konu başlığının silinmesi taraftarıyım umarım anlaşılmışımdır.teş.
tıgran kardeşim dediğin gibi silinmesi faydalı olabilir ancak şunuda düşünmüyor değilim buradan önce üyesi olduğum diğer sitede mıcırcı usta !!bırakın bu işleri çeşmede paramara olmaz konuyu 10 dk içinde sileceğim dediğinde hırslanıp bende bu çeşmeyi yerlebir edip eğer çıkarsa malının fotolarınıda ekleyeyim diye düşünmüştüm hoş bi uslup tarzı gelmemişti bana ancak burada SERHAT kardeşimin tarzı uslubu herşeyden önce neyin ne olduğunu izah etmesi kabaca herşeyi ben bilirim uslubunu kullanmamsı çok çok etkili oldu gerçek bilgilendirme arkadaşlık forumdaşlık bilgi paylaşımı bu olsa gerek belki bu satırları okuyupta onun bunun olumlu yada olumsuz gazıyla bu tarıhi yerlerin yok olmasına bu konu başlığı engel olur ve tarihimizin önemli şahitleri yok olmaz... yok edilmez..

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 23 Oca 2011, 22:08

estağfirullah değerli kardeşim biz kimizki sizi küçük düşürelim yada dalga geçelim biz sizden çokmu büyüğüz biz kimiz biz neyiz insan isek fark yoktur kendisinin farklı olduğunu düşünen kişinin ne insan içinde ne toplumda yeri olmaz en yakın dostlarını kazıklamış kişiden ne beklersiniz ben şahsen Allah akıl fikir versin temennisinde bulunabilirim

ne çocuklar gibi gidip mıcır niyetine 5 taş oynuyoruz nede kravat takarak definecilik yapıyoruz ne tarihi eseri yağmalıyor nede çıkan malları oraya buraya peşkeş çekerek kaçakçılar ile iş yapmıyoruz bulduğumuz her objenin müze kayıtlarında yeri var bizim dedelerimiz bu vatan uğruna şehid oldular bizde atalarımızdan kalana sahip çıkıyoruz. biz kimseyi ihbarda etmiyoruz ve o gibi davranışları sergileyen kişilerin ne adını nede sanını anıyoruz forumumuz nezih bir ortamdır burada tartışma yaparak forum sayfalarını meşkul etmiyoruz elimizden geldiğince varsa bilgimiz konuşuyoruz yoksada öğreniyoruz dostuz dost kazanıyoruz. hiç kimseye kötü gözle bakmadığımız gibi kinimiz de yoktur sadece gülüp geçiyoruz..

ve sizin gibi değerli üyelerimizi asla rencide etmiyoruz mesela benden birşeyler öğrendiğinizi yazmışsınız ben bunu haketmiyorum ama ben de sizden çok şey öğrenmiş olduğumu itiraf ediyorumki oda şudur dostluk adına

selametle..

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 24 Oca 2011, 18:19

aslında tamda anlatmak istediğim bu değil ben tüm samiyetimle sölim kardeşim ben senin duyarlı bir insan olduğunu sezdim samimiyetinden de kuşku duymadım senle ilgilide aklıma zerre kadar kuşku gelmedi ben sadece çeşmenin burda sitede gözükmesi ve ihmalle diğer sitelerede konu başlığı olması ve cahil duyarsız insanların böylesine güzel bir oluşma zarar verecek olma düşüncesiyle yazdım tamamıyle yoksa sana kasıtlı yazıldığını düşünme kardeşim konu başlığını silme yetkim var ama diyer yönetici kardeşleriminde onayını almak istedim çümkü ortada yalnış b,işey yok pat diye silmem yakışık kalmazdı tabi bu sadece benim düşüncem siz nasıl döşünürsünüz bilmem benim için çeşmelerin ibadethanelerden hiç bir farkı yok

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 24 Oca 2011, 19:06

tirgan kardeşim konuyu arşive alabilirsin teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 24 Oca 2011, 19:56

Eyvallah arkadaşlar ne güzel insanları bilinçlendirmek, her çeşmede her köprüde mal olmaz bunu izah etmek lazım bilmeyen arkadaşlara
HER LAFA BİR CEVAP VERİRİZ MUTLAKA DA
ÖNCE ADAMA BAKARIZ ADAMMII DİYE SONRA DA LAFA BAKARIZ

maykey

Okunmamış mesaj gönderen maykey » 24 Oca 2011, 20:43

evet tigran kardeşim konuyu silebilirsiniz..duyarlılığınız için teşşekkür ederim..

Kullanıcı avatarı
sadece_altan

Okunmamış mesaj gönderen sadece_altan » 24 Oca 2011, 22:22

forumumuzda böyle duyarlı ve anlayışlı üyelerimizin bulunması çok güzel. Tarihimize sahip çıkalım çevremizi koruyalım....
Fesatlar kapıma vardılar ellerinde güllerle,
İşlerine gelmediğinde saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle...

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 25 Oca 2011, 13:37

kesinlikle sizleri bu güzel sohbetten dolayı kutluyorum hoş görü anlayış ve nezaket olması gereken herşey

saygılarımı sunarım size
sabır en büyük erdemdir

Youtube

maykey

Okunmamış mesaj gönderen maykey » 25 Oca 2011, 14:54

görüyorumki toplumsal gerilimin olduğu ülkemizde sevginin saygının hoşgörünün herşeyin üstesinden gelebildiğinin örneğidir buradaki kardeşlerimin cevapları... keşke ülkemizin tarihi ve tüm diğer maddi manevi değerlerini aynı şekilde koruyabilmemizin önü bizlere hoşgörülü manevi değerlerini koruyabilen insanlara açılabilse...hinlikle fesatlıkla ınsanları yanlış yönlendirmekle gizli saklı kaçak göçek farklı hesaplarla insanları yatırım yapıyoruz diye kandırarak bu tarihi manevi eserlerimizin yurt dışına kaçırılmasına devletimizin kanunlarımızın engel olması en büyük dileğimdir..bakın sizlere bir örnek vereceğim yabancı bi firmanın adı sanı duyulmamış bir köye 500 milyon euro yatırım yapmak ıstemesinin asıl sebebi başkadır ben gittim gördüm köylüde herşeyin farkında ancak devlet bunları ya görmemektedir yada görmezden gelmektedir...http://www.nethabercilik.com/haber/buyu ... etmedi.htm

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön