entrasan bir şekil diyorum ama bilen varsa lütfen yardım ark

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
EDWARD
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Re: entrasan bir şekil diyorum ama bilen varsa lütfen yardım

Okunmamış mesaj gönderen EDWARD » 18 Eyl 2010, 17:26

SELAM. DEVAMLI EKİLEN TARLADAN ÇIKMASI İLGİNÇ! ÇÜNKÜ BU TAŞLARIN DERİNLİK MESAFESİ NEREDEYSE HİÇ YOK. DEVAMLI EKİLİYORSA TRAKTÖRÜN SÜRÜM ESNASINDA BUNLARA DENK GELMEMESİDE İLGİNÇ. VE BUNLARIN BÖYLE YANYANA DÜZENLİ BİR BİÇİMDE BULUNMASIDA ÇOK İLGİNÇ. BU NEDİR KISMINA GELİRSEK BUNLAR YAPI TAŞI DIR DERİM. VE BENDE ÇOK İLGİNÇ BİR İNSANIM :komik ÇEVRE TOTOLARI VAR MI? KESİN BUNLARDAN BAŞKA ŞEYLERDE VARDIR.

Kullanıcı avatarı
azad2121
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen azad2121 » 19 Eyl 2010, 09:58

arkadaş bu taşların güneyinde veya kuzeyinde 80-100metrede veya 800-1000 metrede ''U'' ya benzer fazla yüksek olmayan duvar varmı?
Sular Yükselince Balıklar,Karıncaları yerr
Sular Çekilince Karıncalar,Balıkları Yerr.
Hayatımıza Suyun Akışımı? Karar verir..
by A21medli-izsürücü

demirciyan

Okunmamış mesaj gönderen demirciyan » 20 Eyl 2010, 14:42

bu taşın 6metre batısında delikli bir taş var zamanında buradan han ev mezar yapmak için taşlarda alınmış

TARAYICI
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen TARAYICI » 21 Eyl 2010, 00:33

yakında tapınak olduğu adak yerleri olabılır azad hocam rastlantı sonucu bulunmuş bu galiba şimdi define amaçlı bır şey cıkmaz cıkar bılemem ama bu konudakı uzman arkadaşlar daha iyi bılır saygılar

Kullanıcı avatarı
wolbe
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen wolbe » 01 Eki 2010, 03:08

demirciyan selamlar bulunduğun tarla zamanında oldukca iyi görünen bir roma evi veya yası imiş bulmuş olduğun taş giriş kapısının alt kısmu yani o kayaya tahta kapıları yaparlardı ve sürgü sistemleri gibi onun üst kısmıda zamanla tahrip olmuştur büyük olsılıkla delikli taş diye bahsettiğin ise o yapnın kuyusunun çekme taşı delikli taşta uzunlamasına ip izleri de görebilirsin dolayısıyla nacizane fikrimi söyleyecek olusam oarada delikli taş dedğin yerin yani taş yerinden oynamamışssa eğer kuyuya bir bakın eğer oynamışssa o zaman evin mahzenine girin ki bunun üzerinde şu anda toprk var yani kapının girşi orasıysa orjinal yerinde ise oranın arkası odalar ve altındada mahzen kısmı olması lazım ama ciddi bir çalışma gerekir onca toprağı boşaltmak gibi bride kapı taşı nın ön tarafında mezarları olabilir yapı da oturan insanlara ait
en fazla 1 metre derin olur
kapıdan çıkınca hemen sağda 3 metre işlerde 1 metre derinde kusurum oldu ise affola vesselam saygılarımla

demirciyan

teşekkür

Okunmamış mesaj gönderen demirciyan » 08 Eki 2010, 17:24

yorum ve fikirlerinizle katkı yaptığınız için tüm arkadaşlara teşekkür ederim saygılarımla

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön