slm

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
zoodyaag

Re: slm

Okunmamış mesaj gönderen zoodyaag » 30 Tem 2010, 15:39

DİKDÖRTGEN ŞEKLİNDE ODANIN DAR OLAN DUVARININ ÜST KISMINDA
нєя ѕαвαн ∂üηуα уєηι∂єη кυяυℓυя!нєя ѕαвαн şαятℓαя уєηι∂єη σℓυşυя!нєя gє¢є кα∂єя ιнтιмαℓℓєяι уєηι∂єη ∂üzєηℓєя.

JOVİYANUS
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen JOVİYANUS » 30 Tem 2010, 22:31

MEZARIN İÇİNDEMİ GORDUN ?
izinsiz kazım yapmaktan,işaretleri tarumar etmekten kaçınalım.

SoNHaKaN
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen SoNHaKaN » 09 Şub 2011, 12:24

Bende hiç görmedim. Anlatabilir mi acaba bilgisi olan. Nedir ruh deliği ne amaçla yapılmıştır. Ruh delikte takılsın diye sanırım ölünce :D Resim varsa ayrıca güzel olurdu...

niyazi

Okunmamış mesaj gönderen niyazi » 16 Şub 2011, 20:36

niyazi yazdı:slm abi bu nedir delik taş neyi gösterir
Resim

Strabon

Okunmamış mesaj gönderen Strabon » 16 Şub 2011, 22:52

SEYRANİ yazdı:YOKMU YAW RUH DELİGİNİ GÖREN
NASIL DEFİNECİNİZ SİZ YAWW :kazi: :)
Bu tarz delikler kayaya oyulmuş mezarlarda bazen oluyor. Ben denk geldim Muğla Yatağan civarında. Ama ruh deliği olup olmadığı konusu tamamen spekülasyon. Sayısını unuttuğum makale okudum kazılarla ilgili, birebir arkeolog arkadaşlarımla bu konularda muhabbet etmişimdir ama bu tür deliklerin ruh deliği olduklarına ilişkin herhangi bir şeye ne rastladım nede duydum. Mutlaka yapılışının bir amacı vardır ama Hutame oldukça iddialı yazmış bence. kimbilir belkide arkeolojinin cevap veremediği soruların cevabı Hutamede gizlidir. :)

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 16 Şub 2011, 22:54

EDWARD yazdı:SELAM. AHANDA GELDİM. JOVİYANUS USTA BENİM ŞEYİMİ ÇINLATTI... İÇ KULAGIMDA BULUNAN ÇEKİÇ, ÖRS VE ÜZENGİ KEMİKLERİMİ. BU KADAR DAR AÇI VE TEK FOTO ÜSTÜNDEN YORUM YAPMAYI DOGRU BULMUYORUM. İLLEDE YORUM OLSUN DERSENİZ, DİKİZLEME DELİGİ DİYECEM. KİMKİMİ DİKİZLERSE ARTIK BENİ İLGİLENDİRMEZ. hutame SEN Mİ ONU ORAYA GÖMDÜN, HESAP DEFTERİNİ DE HEMEN DÜRÜDÜN! ŞİMDİDEN SENİN ARKANDAN NELER DİYECEGİMİ DÜŞÜNÜYORUM. :komik

Katılmaktanbaşka çare yok

ruh deliğide neymiş bende ilk kez duyuyorum :komik

ruhn geçmesi için delmişler o delik olmasa ruh geçemiyor onca geniş alan varken :komik

şaka bir yana bir tür inanç meselesi seyrani usta ben hiç görmedim diğer arkadaşlar görmüşmü bilmiyorum tk kelime ile tek resim yetmemiş.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

niyazi

Okunmamış mesaj gönderen niyazi » 26 Şub 2011, 17:19

niyazi yazdı:slm abi bu nedir delik taş neyi gösterir
Resim

niyazi

Okunmamış mesaj gönderen niyazi » 26 Şub 2011, 19:20

Resim
Resim
Resim

illedemalatyali
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen illedemalatyali » 26 Şub 2011, 23:02

arkadaşlar epeyce olmuş konu ama
ruh muh bilmem
bu oyma greek dönemi adıyaman tarafında var genelde oymanın bir tarafı havaya
bir tarafı yere bakar mezarı verir ama mezar o bölgededir yere baktığı noktada olmaya bilir
mezar değerli değildir uğraşmaya değmez

bu güne kadar bir kaç tane ava giderken gördüm uğraşmadım
son eklenen resimlere bişey diyemiycem çünkü doğal görünümlü
saygılar

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 27 Şub 2011, 18:43

RUH DELİĞİNİN KENDİNDEN ÇOK ADI KALDI DESEK YERİDR,
GEÇ BİZANS DÖNEMİMDEN KALMA BİR ADET BAZI ARKEOLOGLAR KABUL ETMESEDE,KİŞİNİN ÖLDÜKTYEN KISA BİR SÜRE SONRA EVİNE EŞİNE DOSTUNA ZİYARET GELECEGİNE İNANLIRDI BU RUH SİNEK ŞEKLİNDE GELDİGİNE İNANNILIRDI
KAYA MEZARLARDA DEGİL BİZASN HORASAN HARCI İLE YAPILMIKŞ BİR İKİ MEZARDA GÖRDÜM ŞAHSEN BEN, TEK MEZARDA GÖRSEM KALE ALMAZDIM AMA AYRI BÖLGELERDE İ MEZARDADA GÖRDÜM
DİYECEGİMİ DEDİM BENDEN SONRA KİM NE DER O BİLMEM
HER LAFA BİR CEVAP VERİRİZ MUTLAKA DA
ÖNCE ADAMA BAKARIZ ADAMMII DİYE SONRA DA LAFA BAKARIZ

sipaci

Okunmamış mesaj gönderen sipaci » 27 Şub 2011, 23:38

arkadaslar ruhu deliği bilmem ama bu sakın at , esek v.s. baglama taşı olmasın ?

Kullanıcı avatarı
tarıkziyad
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen tarıkziyad » 28 Şub 2011, 17:38

USTALARIN KEYFİ KEYF ESPİRİ YAPIYORLAR TIPKI KALP AMELİYATI YAPAN DOKTORLARDA AMELİYAT SIRASINDA ŞARKI SÖYLERMİŞ
Bir gemileri yakanı sevdim birde gemileri karada yüzdüreni

Kullanıcı avatarı
OzaN
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen OzaN » 28 Şub 2011, 20:44

Kapalı kilitli yer anlamına geliyor ama ilk gönderdiğin resmi tam olarak kayayı çekersen daha emin ve net yardımcı olamaya çalışırım.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org

OzaN

solmaz

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 28 Şub 2011, 21:38

Ya arkadaşlar gerçekten olayı baştan beri takip ediyorum bırakın ruh deligiolup plmadıgını inanaınki irdelenen konunun tam olarak ne oldugunu kavrıyamadım.Geniş bir alanda görüntü yüzey bulgular arazi yapısı bu görüntünün dışında yörede geniş bir yüzey araştırması bulunan tüm bulguların tarihin akışında duyum ve rivayet dışında bilimsel ve akademik araştırmalara dayanıp dayanmadıgı konusunda bilgiler paylaşılsa sanırım tıfılda bende konuyu anlıyacagız. Burada görünen irdelenen inanışlar ruhlar gerçekten üstünde durulmaya deger bir konudur.saygılar.

fatihgmc

Okunmamış mesaj gönderen fatihgmc » 02 Mar 2011, 13:00

Serhat abi anlamadım şimdi ruh canı sıkıldıkça bu delikden geçip geride kalanlarımı ziyaret ediyormuş :) süper düşünce ya kırk yıl düşünsem aklıma gelmez valla.

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön