ustlalar çıkan taş hakkında yardımlarınızı bekliyorum

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

maviiay

ustlalar çıkan taş hakkında yardımlarınızı bekliyorum

Okunmamış mesaj gönderen maviiay » 31 Eki 2009, 23:23

Saygıdeyer abilerim, arkadaşımın köyüne gittim. arakadaşın bahçesinde babası tuvalet yeri kazarken aşağıdaki taş çıkmış.
Resim
Resim
Resim
Ben baktığımda dikkatimi çeken aynı yerde 3 tane kuyu oldu.kuyulardan bir tanesini resimledim
Resim
Kuyudaki haç işareti yakın çekim,
Resim
kuyunun içi,
Resim
kuyunun etrafı,
Resim
2.ve 3. kuyu yirmişer metre arayla üçgen şeklinde, fakat 2.ve 3.kuyu resimlediğim taş gibi degil normal kuyu gibi yerde.
aşağıdaki resimde kuyuların ve çıkan taşın krokisini çizdim.
Resim
Sizce bu taş ne olabilir.burası ne olabilir.burada nasıl bir çalışma yapmalıyım veya çalışmaya nerden başlamalıyım.
Bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

maviiay

Re: ustlalar çıkan taş hakkında yardımlarınızı bekliyorum

Okunmamış mesaj gönderen maviiay » 03 Kas 2009, 11:55

s.a arkadaşlar benim resimlere sitede, açıklama yapacak birisi yok herhalde. ilginizden dolayı teşekkür ediyorum.

aşiroglu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aşiroglu » 03 Kas 2009, 12:22

maviay kardeşim burası kilese imiş zamanında
o taşlarda süsleme amaçlı niş tarzında
kuyulara gelince bunlar bayılır kyulara bişey saklamaya
taşa en yakın kuyuya bak diyecegim evvala ama diger kuyularıda es geçme
mümkünse suyu pompa yolu ile boşalt dibinde yassı bir taş varmı ona bak, sonra yine kuyu duvarlarının içini incele kara yada diktdörtgen taş ara duvarda

mustafa2611
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen mustafa2611 » 03 Kas 2009, 17:38

benim kanaatim orada bir mezar olduğudur çıkanda bu mezara ait mezar taşıdır çünkü kuyuların birinin taşının üzerinde dikdörtgen oyma var bu işaret orada bir mezar olduğunu gösteriyor taşın çıktığı yerde biraz daha derinlemesine çalışma yap bakalım sonuç ne olacak taşı bulduysan mezarada yaklaşmışsın demektir

orontes

Okunmamış mesaj gönderen orontes » 03 Kas 2009, 19:16

ya benim anlamadığım, niye kuyunun içine para saklasınlar.Diyelim güvenlik amacıyla.Hadi acil para lazım oldu,o zaman ne olacak.Kuyuyu boşalt, kapağı kaldır,içine gir, parayı al.Bu o kadar basit değil.Acaba kuyuya tünel gibi bir bağlantı olabilirmi?Yani şu kuyuya parea saklama işini bi türlü anlamıyorum.
Selamlar.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 03 Kas 2009, 19:58

arkadaşım ilk hac olan taş bir stel ama güzel bir mezar steli

kuyularda ya bir yaşam yerini anlatır yada hakikatenn bir tünel geçişi verir ama tünel geçişi vermesi için kuyunun yan duvarlarında ayak koyma yerleri olması lazım yoksa su kuyusudur o nedenle ilk taşın çıktığı yer önem arz eder
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
sadece_altan

Okunmamış mesaj gönderen sadece_altan » 03 Kas 2009, 21:21

bence çok güzel bir yeriniz var kuyuları boş geçmeyin mutlaka birinde bişeyler vardır. eğer güvenli bir şekilde (oksijen tüpü + kemer vs) ile kuyua inme şansınız varsa iç duvarlarını bi inceleyin farklı bi taş varmı yada içeri doğru çökmefln
Fesatlar kapıma vardılar ellerinde güllerle,
İşlerine gelmediğinde saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle...

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 04 Kas 2009, 00:47

SLM. O KUYULAR ZAMANINDA ÇOK KULLANILIŞ KANATİMCE. HATTA KUYUDAKİ KARE OYMA CALASKA SİSTEMİ UYGULAYIP SABİTLEMEK İÇİNDE YAPMIŞ OLABİLİRLER.BU DURUMDA KUYUYA KENDİNİ EMNİYETE ALARAK İÇİNİ İNCELEMEKTİR. AŞAGIDA KUYUNUN EN DOLU HALİNİ GEÇMEMEK ŞARTIYLA ÖNCE DUVARLARI KONTROL ET. DUVARDA DEĞİŞİK RENKTE TAŞ VARMI.VEYA TAŞLARIN ÖRÜLÜŞ ŞEKLİDE ABESLİK YER VARMI? VEYA GENE TAŞLARIN HER HANGİ BİRİNDE İŞARET VARMI ONA BAKMAK LAZIM. DİBİNE GENELDE ERMENİLER BİRŞEYLER KOYAR. BUNLARI SIRASIYLA DİĞER KUYULARADA UYGULARSIN. SON OLARAK HUNDAİ USTAYA KATILAMAK ELDE DEĞİL. MEZAR SİTELİDİR ÇIKARILAN TAŞ KENDİSİDİR. İLK CIKTIĞI YER COK ÖNEMLİDİR. ORAYA ÇALIŞMA GEREKİR BİR SONUÇ ALINMAZ İSE DÖNEM SOYGUNUNA DA UĞRAMIŞ OLABİLİR. BİRDE O MEVKİYE MÜMKÜNSE BOŞLUK ARAMAK İÇİN ARGE CALIŞMASI YAPINIZ.ÇIKTIĞI YERİDE RESİMLESEYDİNİZ. HATTA DİĞER KUYULARI BİLE.SAYGILAR
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

maviiay

Okunmamış mesaj gönderen maviiay » 04 Kas 2009, 18:51

Ustalarım yorumlarınız için teşekkür ediyorum.Hepinizin yorumunu değerlendireceğim. Gelişme olursa sizinli paylaşacağım. Görüşek üzere

lokmanhekim
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen lokmanhekim » 04 Kas 2009, 20:33

kardeş ustalarım gereken açıklamaları yapmışlar...

roma yeraltı mahsenlerinde bu tür kuyular yapılır kuyunun dibinden tünel

yapılarak gidilirdi mahsenlere.... kuyunun dibinden farklı bir taş aramalısın

imkanın varsa... inebiliyorsan kuyuya in farklı taşı bul... arkasından tünel

çıkacaktır...saygılar... :)

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön