İLGİNÇ BİR YER GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

İLGİNÇ BİR YER GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 28 Ağu 2009, 10:44

İki ana kayanın üstten bağlantısını sağlayan iki taş. ana kayalar tabanda aynı
kaya üsten 4 metrelik bölümü ayrı. iki taş üst üste yan tarafta bir taş.
yandaki ve alttaki taşta oyuk var. büyük ihtimalle mal varmış ama insan eliyle açılmamış depremde açıldığını düşünüyoruz. üç küçük oymayan tarafta.

Resim

Resim

Resim
bu resimde alttaki kaynın yan tarafın olan oyuk diğerini çekme imkanı yok
Resim

Resim

burasıda kayanın yan tarafi iki küçük oyuk oyukların yan tarafında çizgi alt tarafında başka işaret va en alt yüzünde yuvarlak oyma
Resim

Resim

Resim

Resim

bu işaret en son yüklenen resmin 3 metre altında başka bir kayada

Resim

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: İLGİNÇ BİR YER GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 31 Ağu 2009, 07:21

ustalar bir yorum yok mu.
üç küçük oyma var üç taş var ikisinde oyuk var üçüncüsündede olmalı diye
düşünüyorum. doğrumu düşünüyorum.
yan tarafında ki iki küçük oymanın yanında çizgi var gibi sanki kapak gibi geldi bana yorumlarınızı bekliyorum ustalar.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 31 Ağu 2009, 09:31

değerli aksazlı somut bir şey görmeden sana git o kayayı patlat git orayı kaz demek biraz yanlış olur o nedenle sana yazmadık en azından ben seni somut bir şey görmeden yönlendirmek yanlış olur
sabır en büyük erdemdir

Youtube

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 31 Ağu 2009, 10:35

USTA YENİ RESİMLER EKLEYEYİM O ZAMAN AYNI KAYADA YOLLAMIŞ OLDUĞUM İLK RESİMLER
SİZLERİN SÖYLEDİĞİ ALDATMAK İÇİN KONMUŞ ESAS MALDAN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN KONULAN AZ MALLAR OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUM. AZ DA OLSA İŞİMİZE YARAYACAK MALZEME ALMAMIZI SAĞLAYACAK.
YERİN DEVAMI
KAYANIN EN ÜST BAŞINDAN BAŞLIYORUM YÜKLEMEYE SIRAYLA EN ALT NOKTASINA KADAR

Resim

Resim

Resim

BU İŞARETLER ANA KAYANIN 20 25 METRE ÜSTÜNDE BAŞKA KAYADA YUVARLAK OYMA DİKDÖRTGEN OYMA BURDAN DÜZ İNİNCE İLK RESİMLERİ YOLLADIĞIM YERE İNİLİYOR
PATİKAYI TAKİP EDİNCE ŞİMDİ YOLLAYACAĞIM RESİMLERİN OLDUĞU YERİN ÜSTÜNDEN GEÇİLİYOR.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

BURASI KANALIN BAŞLANGICI

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

BU RESİMDEKİ İŞARET AYAK GİBİ DURUYOR

Resim

Resim

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 31 Ağu 2009, 10:53

BAZI RESİMLER YANLIŞ YÜKLENMİŞ GEÇ AÇILIYOR YENİDEN YÜKLÜYORUM USTALAR SİZE ZAHMET GEÇ AÇILAN RESİMLERİ SİLEBİLİRMİSİNİZ.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 31 Ağu 2009, 12:03

HUNDAİ USTA YENİ RESİMLER YÜKLEDİM UMARIM BİRAZ DAHA AÇIKLAYICI OLMUŞTUR YORUMLARINIZ İÇİN. FİL RESMİ DEDİĞİM YER BUNLARIN DEVAMI AYNI KAYADA KARŞIDAN ÇEKİLMİŞ RESMDE İŞARETLİYEYİM EN İYİSİ.

Resim

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 02 Eyl 2009, 11:06

SON YÜKLEDİĞİM RESİMLER HAKKINDA YORUMLARINIZ YOKMU USTALAR KANAL ÇARPIAYK İZİNE BENZER YER AYAK İZİNE BENZEYEN İŞARETİN YANINDA YUVARLAK OYMA VAR

Resim

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 10 Eyl 2009, 10:09

burada ki çizdiğim yer hakkında ki düşünceleriniz nedir.

Resim

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 10 Eyl 2009, 11:21

SLM.İLK SIRTI DÖNÜK VE ŞAPKALI ADAMDAN 4 5 6 CI RESİMLERE ODAKLANDINMI? ORASLAR Bİ GARİ BOŞLUK AAYIP YOKADINMI.BENMI YANLIŞ GÖRDÜM SAYGILAR
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 10 Eyl 2009, 12:42

ANGARALI yazdı:SLM.İLK SIRTI DÖNÜK VE ŞAPKALI ADAMDAN 4 5 6 CI RESİMLERE ODAKLANDINMI? ORASLAR Bİ GARİ BOŞLUK AAYIP YOKADINMI.BENMI YANLIŞ GÖRDÜM SAYGILAR
angaralı kardeşim dediğin yerler üç adet şüpheleniyoruz ama boşluk tespiti yapmadık henüz. sonradan kapatılmış gibi ama emin değiliz tabii ki.
benim ısrarla üzerinde durduğum en son yolladığım resim bu resimle ilgili düşenceni paylaşırsan sevinirim.

dienot

Okunmamış mesaj gönderen dienot » 10 Eyl 2009, 16:30

s.a. son resimdeki o cıkıntı taş bana koltuk taşı gibi geldi bi cıkma imkanın varsa bi cık bak derim karşıya umarım düşündüğüm gibidir karşıdada kaya mezarları olmalı kolay gelsin bol şanslar

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 10 Eyl 2009, 16:44

SLAM. ARKADAŞIM KARŞISINDAN ÇEKİLMİŞ RESİM OLSAYDI BURADAN SADECE RESMİN ALTINA DOĞRU TRAŞLANMIŞ VE ORTADA RAF GİBİ TAŞ DURUYOR ŞİMDİ SEN BUNU NEYE YOSANDIN DERLERYA YANİ NE GÖTÜRÜYOR SENİ ORAYA VE NEDEN ODAKLANDIN ÇIPLAK GÖZLE IYI GÖZEMLEYEN SENSİN.BANA SANKİ BİRKAÇ TANE KAYA MEZARI VAR GELİYOR HEMDE AÇILMAMIŞ.AÇILAN VARSA SADECE ONUNLA YETİNMİŞ GİBİ.BİRDE KÜÇÜK OLSUN BÜYÜK İSGEDER FARK ETMEZ KAYA MEZARI MEZARDIR. SAYGILAR

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 11 Eyl 2009, 08:45

dienot yazdı:s.a. son resimdeki o cıkıntı taş bana koltuk taşı gibi geldi bi cıkma imkanın varsa bi cık bak derim karşıya umarım düşündüğüm gibidir karşıdada kaya mezarları olmalı kolay gelsin bol şanslar
koltuk taşı değil

angaralı kardeş karşıdan resim çekme imkanı yok sık orman içi ayrıca kayanın dibi geniş değil eğimli zor bir yer. kayanın dibinden çekilen resimler karanlık çıkıyor malum ışık olayı.beni buraya yönelmemin nedeni ilk yüklediğim resmlerin altında olması oradaki işaretlerin buradada olması orada üç küçük oyma var açılmış iki oyuk var. üçüncü oyuk olmalı. son yerdede iki üstte ki taşın üstünde biride alt tarafta oyma var. düz mantıkla düşünüyorum burası için ayrıntıya girmeden şimdilik. bir yerden başlamam lazım ben burayı seçtim önce.
büyük küçük meseleside kaya mezardan ayrı olarak burada mağara olmalı büyük iş mağara onun için küçükten başlayacağım dedim.
banada kaya mezarı gibi geldi gidince bakacağım öncelik burası. sonucu yazarım burdan
yorumun için teşekkür ederim

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 11 Eyl 2009, 11:38

SLM. DEDİMYA KARDEŞ ONCEKİ RESİMDEN İKİ CİKITIYI BAĞLAYAN KAYANIN DİGER DAYANDIĞI KAYA, ÜSTTEN ÇEKTİĞLN RESİME GÖRE SANKİ TEK PARÇA DEĞİL.BUNU DESTEKLEYENDE ŞUDUR SON RESMİNDENDE ALAŞILAN, ORDA OYMA VAR DİYORSUN VE BU YÜZÜDE TRAŞLANMIŞ.BUNUDA OYUKLARIN ÖLEN KİŞİ SAYISINI VEREBİLİR.O ÜSTTE CEKİLEN FOTOYUDA BU DESTEKLİYOR Bİ GİDİNCE TEFERRUATLICA İNCELEMENİ TAVSİYE EDERİM.ŞİMDİ KARDEŞ BÜTÜN ATTİĞIN RESİMLERİN GENEL TOPLAMINA BAKARSAK ORDA ACILMAMIŞ COK MEZAR VAR KANISINDAYIM.KAFALARI KARIŞTIRAN BURDA.BENCE YİNE BİRER BİRER BAKILMALI VE MAKİNA DESDEĞİDE ŞART.GENEL DERKEN DİĞER BAŞLIKLARDA DAHİL.SAYGILAR

aksazli
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aksazli » 11 Eyl 2009, 13:25

yorumun için sağol kardeş.
dediğin gibi öncelik ordan başlayacak. bakalım nasıl bir sonuç alacağız.

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön