alan tarama

Ülkemizde ve Yuırt Dışında Kullanılan, Başarısı yada Başarısızlığı Kanıtlanmış Vlf, Pulse v.s. Sistemde Çalışan Toprak Altı Görüntüleme Sistemlerinin Ele Alınacağı Paylaşım Forumudur.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

varyant1

alan tarama

Okunmamış mesaj gönderen varyant1 » 05 Kas 2011, 14:31

arkadaşlar pmr3 alan tarama kullanan arkadaşlar varmı varsa nasıl bir cihaz tecrubelerinizi paylaşırmsınız bende var yeni aldım boşluk konusunda sorunsuz gibi. oksie gitmiyo gibi geldi bana.daha yeni aldığım için net bi fikir sahibi olamadım.

Kullanıcı avatarı
phanes

Re: alan tarama

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 06 Kas 2011, 02:53

aldıktan sonramı soruyorsunuz?

önce biyere sabitleyin,önünden altın gümüş vb. ne keçirirseniz geçirin eğer milim kıpırdarsa iş yapıyor demektir, :komik
yok illa elle tutulması gerekiyorsa tutan kişi döndürüyor demektir.
yok hala ikna olmadınızsa mengene gibi bişeyle ucundan sabitleyin ve elinizle yine siz tutun bakalım ne olacak :komik
sonucu burda paylaşın lütfen..

..saygılar..
http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

prof51

Okunmamış mesaj gönderen prof51 » 06 Kas 2011, 11:49

kullanması zor ama sonuçları iyi bir cihaz aldınız.bu konudaki yazılarımı takip edin.uzun bir yazı yazacağım.prof51

prof51

Okunmamış mesaj gönderen prof51 » 06 Kas 2011, 15:53

alan tarayıcılar ,çubuklar ,yere sinyal veren cihazlarla arama fm radyosunun parazit yapmadığı havalarda yapılır.
kişi yorgun uykusuz ,hasta ,ilaç almış olmamalıdır.multi vitamin tavsiye edilir.altın ve gümüş ararken cihaz bir
hedef bulursa buraya bakır topraklama çubuğu çakılır.kaya üzerinde zemine dik tutulur.1 ila 5 dakikada sinyal sahte ise
kaybolur.gerçek olma ihtimali binde birdir.
kaybolmayan sinyalin derinliğini ölçmek için çakılı çubuğa 5 ila 15m uzunluğunda çıplak bakır tel takılır.uygun bir yere
ikinci çubuk çakılır.tel gerilerek bağlanır.kaya üstünde iki kişi elle tutabilir.şakul olabilen (pmr gibi)bir cihaz tel üzerinde
gezdirilirse hafifçe sağa sola sallanır.durduğu yerle merkez arası derinliktir.90 cm den az derinlikler ve kaya altı hedeflerde
ölçme hatası olabilir.hedef sinyal noktasının tam altında değildir.sabah akşam ölçüm yapılır,ortası bulunur.
bu yöntemle cihazı boş kullanarak boşlukları ve derinliğini bulabilirsiniz.
türkiyede define olduğu düşünülen yerler yüzyıllardır kullanılan çubuklarla bulunan hedeflerdir.mahalli defineciler hepsini bilir.
çekim şiddetine göre bunlarla ilgili yüzlerce kiloluk altın masalları anlatılır.modern yöntem ve cihazlarla bu hedefleri elimine
edebiliriz.
define bulma ihtimali avcının geyik vurma ihtimali kadardır.binde bir ihtimal,bin çarpı yüz tl eşittir yüzbin tl masraf .
herkes buna katlanamaz.
kuvartz ve kil yatakları ,her türlü kapalı boşluk defineciyi yanıltır.roma,bizans,osmanlı yeraltı su yollarına ait yüzbin depo
içlerinde biriken mineralli çamur ve statik elektrikle tam bir tuzaktır.defineci enaz on resmi kazıyı bütün yönleriyle gözlemleyip
mümkünse cihazını denemelidir.internet sitelerinde bütün cihazları yanıltan taşları görebilirsiniz.
modern cihazlarla yer bakan ,laptopta kırmızı nokta gösterip altın var ,resmi kazı yap diyen ve 2000 tl alan sahtekarlardan
uzak durun PROF51

varyant1

Okunmamış mesaj gönderen varyant1 » 08 Kas 2011, 14:36

sayın phanes öncelikle verdiğin bilgiler için teşk edrim.bu cihazı bana tesadufen amerikadan geldi.arştırma şansım olmadı.dediğin şekilde yapıp sitede paylaşıcam.saygılar.

varyant1

Okunmamış mesaj gönderen varyant1 » 08 Kas 2011, 14:44

sayın prof 51 verdiğin bilgiler için teşekkur deiyorum. cihazın kullanım kılavuzu türkçe olmadığı için.arazide ne şekilde kullanılacağını tam olarak bilmiyorum hedef noktayı dedeniz gibi test edeyim fakathedef noktaya hangi yöntemle gelicam .daha once dfs kullandım ama bu biraz farklı geldia bana bu konuda tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim.saygılar.

prof51

Okunmamış mesaj gönderen prof51 » 09 Kas 2011, 15:14

altın ararken cihaza 5 gramlık vakıfbank dikdörtgen altını koy.cihazı sapa tak ve anteni az açarak yere doğru tut.avucunda
ısınmasını bekle. bölgenin bir köşesinde 40 m. den açık alanda bir çeyreğe dönerse şartlar arama için uygundur.
altını uzaklaştırıp dfs çubukları gibi aleti 4 yöne dönerek tutun.bir sinyal alırsa size yön verir.bu yöndeki alanda
bir kerteriz alıp 90 d açıyla 10 m yürüyüp tekrar bakın.üçgen yapıncaya kadar 30 m gidin. üçgenin tepe noktasına
yürüyün.hedefe gelince anten helikopter dönüşü yapar.anteni kısaltın size çarpıp kırılmasın.anteni yaya takıp bak
şakul gibi hedefe gider.hedefin üstünde zıplar.büyük daire çizerse kuartz veya yakın frekanslı mineraldir.anten hedef bulduğunda ucu asla sallanmamalıdır.dfs dahil tüm antenli cihazlar için bu kural geçerlidir. üzerinde telefon,saat .altın kaplama hiç bir şey olmasın ,olanlar 80m uzak dursun.yalnız aradığın şeyi düşün ,konuşma,yorgun ,akşamdan kalma olma,
sabahleyin iyi kahvaltı yap ,farmaton iç,arazide çikolata ve muz ye,arama sırasında kösele ayakkabı giy.takılırsan yaz.
prof51.

varyant1

Okunmamış mesaj gönderen varyant1 » 10 Kas 2011, 19:02

sayın prof verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum pmr2 kullanan arkadaşla görüşüyorum hedef üzerine geldiğinde seri bişekilde döndüğünü soyluyor ama benim cihazpmr3 hedef noktada zorla yarım yarım donuyor 250gr bilezikte dendim iki saniyede bir tur zorla atıyor pmr2 daha az altında saniyede 2 tur atuyor neden acaba.arazide soğuk sıcak havadan etkilenirmi.ben arama yparken çifli çatalla birlikte etrafımda 360 derece denuyor nerde takıldıysa hedef noktayı uç yerden kesiyorum.doğrumu.ayrıca sitede bahsetmişsiniz 200 sayfalık kitaptan.bukitabı elde etmemiz mumkunmu acaba.kullanımla ilgili tecrubelerinizi paylaşmaya devam ederseniz çok sevinirım saygılar.

prof51

Okunmamış mesaj gönderen prof51 » 11 Kas 2011, 14:13

evde bir kovaya su koy,plastık kaba su koyup alete koy,aleti yaya tak ,kovanın üzerinde tut.dikiş mak. gibi hareket
edinceye kadar egzerziz yap.y çatal su gibi büyük hedeflerde iyi.aleti sapa takarak kova üzerinde tut.hızlı dönünceye
kadar 1 2 ay çalış.200 sayfalık kitap ing. ,henüz çevirecek bir kahraman çıkmadı .güneş tepede iken, bulunduğunuz
nokta körse,arama yapılmaz.alet vücut elektriği ile çalıştığından üşüme ve terleme durumunda kalite düşer.
amerikadaki kurslarda eğitim sonrası başarı yüzde 80 dir.prof51

varyant1

Okunmamış mesaj gönderen varyant1 » 23 Kas 2011, 16:20

prof usta bu cihaz mineralae okside değersize gidermi

prof51

Okunmamış mesaj gönderen prof51 » 25 Kas 2011, 10:42

kuartz bütün alan tarayıcıları yanıltır.aletin altın hedefe kilitlenmesini gözlemle,anten sallanmaz.yazılarımda anlattığım
gibi bulduğun hedefe 50 cm bakır topraklama çubuğu çakıp beş dak. beklersen sahte sinyal kaybolur.

varyant1

Okunmamış mesaj gönderen varyant1 » 03 Ara 2011, 12:21

prof usata deneme yaparken şunu fark ettim hedef solumdayken defs gibi hedefin yanından gecerken hed.yoneliyor tam tersini yaptığımda hedefe deyil aksi istikamete itme oluyor.tüplerin biri eksi diğeri artı olduğundanmı kaynaklanıyor. pmr 2 kullanıcısıyla görüşüyorum onda her ikii durumda hedefe yöneliyor.2 ile 3 arasında nasıl bir fark var bukonudaki fikriniz nedir saygılar.phanes usta dedeiğiniz denemeyi yaptım birincide hiç tepki vermedi mengene alçaktaydı oturarak yaptığım için tepki vermediğini düşündum düzeneği hazırladım açık alanda ayakta denedim 10 metre açığıma bıraktığım 1 çeyrek altın yaklaşık iki dakika bekledikten sonra hareket etti hem sağımda hem solumda denedim.saygılar

prof51

Okunmamış mesaj gönderen prof51 » 03 Ara 2011, 14:46

sitedeki bütün yazılarımı okumaya çalış.evde bir kova suyla iki ay çalışman lazım.alete adapte olamamışsın.çift tüp
hedefe çabuk kilitlenmek,uzaktan ve derinden sinyal almak içindir.aleti mengeneye bağlarsan senden elektrik
almaz.telefonla görüştüğüm ankaralı arkadaş çok iyi adapte oldu.sana başarılar.prof51

varyant1

Okunmamış mesaj gönderen varyant1 » 03 Ara 2011, 20:39

prof uta aleti tekli apla mengeneye alt kımından tuturdum utkımındanda elle tutarak bekledim. telf görüşebilirmiyiz.

prof51

Okunmamış mesaj gönderen prof51 » 04 Ara 2011, 09:19

site izin verirse telefonunu yaz.prof 51

“TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ ve ALAN TARAMALAR” sayfasına dön