Altın Arama Çubukları Yapımı ve Kullanımı Detaylı Anlatım :)

Ülkemizde ve Yuırt Dışında Kullanılan, Başarısı yada Başarısızlığı Kanıtlanmış Vlf, Pulse v.s. Sistemde Çalışan Toprak Altı Görüntüleme Sistemlerinin Ele Alınacağı Paylaşım Forumudur.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
Azadi_DersiM
İletişim:

Altın Arama Çubukları Yapımı ve Kullanımı Detaylı Anlatım :)

Okunmamış mesaj gönderen Azadi_DersiM » 19 Kas 2009, 21:26

Size Harika bir define arama çubugu öğreteyim paranız cebinizde kalsın...

Araç ve gereçler;

2 Adet Kaynak Elektrodu
1 Adet Pense
1 Adet 2 Eli ve 2 Kolu Bulunan İnsan :)

Yapılışı ;

Kaynak elektrodunu teker teker alıyoruz...
Kaynak elektrotu nedir diyecek arkadaşlar olabilir... Demircilerin yanına giderseniz size 2 adet verirler...
Resim

Böyle bişeydir...
Elektrotların uç kısımlarını 4-5 cm (elinize göre) üzerindeki kimyasal solisyonu yani tabakayı soyuyoruz... Ondan sonra soydugumuz yere kadar olan kısmı L olacak şekilde katlıyoruz... Sonra diğer elektrodumuza da aynı işlemi uyguluyoruz... Ve Oluşan Şekil Aynen Şöyledir...
Resim Resim

Burada 1. Kısım tutacagımız kısımdır... ve 2. Kısım ise izoleli olan kısımdır...
Bu 1. Kısımdan tutarak iki elektrodu aynı hizaya getiriyoruz... ellerimiz birbirine değecek şekilde tabanca tutar gibi tutuyoruz... Yanlız ellerimizin içinde kalan kısmı yani 1. kısmı rahat bırakıyoruz sıkmıyoruz ki rahat hareket edebilsin... Bunları yaptıktan sonra başlıyoruz 1-2 teneke altın aramaya... Eğer altın-mezar-su-değerli mineral varsa çubuklarımız aşağıdaki şekli alacaktır...

Resim Resim

Bu şekli aldıysa o noktada işlem yapabilirsiniz... Eğer almıyorsa ya cok sıkı tutuyorsunuzdur yada cok hızlı hareket ediyorsunuzdur... unutmayınki elektromanyetik alanı bulmak hassasiyet ister...

Bu yazı hiçbiryerden alıntı veya calıntı değildir... Ama eminimki birçok yerde çalıntı olarak gösterilecektir :) İşte arkadaşlar bildiginiz çubuklar böyle bişeydir... bakır-aliminyum çubuklarla aynı işi görür... Bunu bizzat ben kendim denedim ve bir kaya mezarı buldum... özellikle kayada çok işe yarıyor...

Saygılar... Azadi_DersiM (Turk Define Team)

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Re: Altın Arama Çubukları Yapımı ve Kullanımı Detaylı Anlatım :)

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 19 Kas 2009, 21:55

Çok güzel bir anlatım olmuş, gidip 200-300 tl.ye çubuk almalarına gerek yok dimi azadi kardeşim ?
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
Azadi_DersiM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Azadi_DersiM » 19 Kas 2009, 22:05

MustanG yazdı:Çok güzel bir anlatım olmuş, gidip 200-300 tl.ye çubuk almalarına gerek yok dimi azadi kardeşim ?
tabiki yok mahmutcum... Cubuklarında calısma prensibi belli... Bununla aynı işi yapan şey elektrottur... gidip 3-4 tane alsınlar 50 kuruşa :)

Saygılar...

KILIÇARSLAN

Okunmamış mesaj gönderen KILIÇARSLAN » 20 Kas 2009, 00:56

azad kardeşim çok güzel anlatım
buelektiro lar normal bildiğimiz mi yoks
demircilerde bulunur diyorsun
bizlerede yapabiliriz galiba çünkü anlatım çok basit
yalınız ben su altı elektiro diye biliyorum ama
saygılar
kılıçarslan

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 20 Kas 2009, 13:11

SLM. BENİM BİDİĞİM ŞU EN KALIN OLAN 8 LİK ÇELİK KAYNAK ELEKTROTU OLSA GEREK. SAYGILAR
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
Azadi_DersiM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Azadi_DersiM » 20 Kas 2009, 13:32

ahmet 27 yazdı:yalnız bizler bu tür hurafelerden arınmak istiyoruz
Arın kardeş arınma diyenmi var? Çubuk arayanlara satın almak isteyenlere pratik bir çözümdür bu... İlla böyle yap diyenmi var sana?

SOZEYATAR

Okunmamış mesaj gönderen SOZEYATAR » 27 Ara 2009, 13:12

eyvalllllah üstadlar.

yenibuluş

Okunmamış mesaj gönderen yenibuluş » 30 Ara 2009, 22:21

azadi kardeşim anlaşılan altın arama çubuklarından son noktayı koymuşsun
seni tebrik ederim
böylece bu tartışmayı da noktalamış oldun
daha kimse demesinki şöyle olr böyle olur
çubuk işte azadı ustanın dediği gibi olur
saygılar
EN BÜYÜK HAZİNE DÜRÜSTLÜKTÜR YENİBULUŞ DAN SAYGILAR

tunca23

Okunmamış mesaj gönderen tunca23 » 21 Mar 2010, 21:53

selam
bu yöntemle kaya ve toprak zeminde boşluk bulunabilir,ama değerli maden özellikle altin buluncağina inanmiorum:(

kemaltahir

Okunmamış mesaj gönderen kemaltahir » 29 Mar 2010, 18:27

slm
elimize altın,gümüş gibi madenleri alarak denenmiyor mu?

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 29 Mar 2010, 23:06

çok ilginç bir konu :) yüzümüz güldü valla
EN KALİTELİ DEDEKTÖR İNSAN BEYNİDİR

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
muzisyenmersin

Okunmamış mesaj gönderen muzisyenmersin » 30 Mar 2010, 17:08

toprak ustunde altına calısıyor kendım bızzat denedım kuyu ve mezarda buluyor arkadas haklı bende kullanıyorum ama arazıde bu cubukta bakır cubukta hatta ıcıne altın cıva vs konanlarda bosluk ve su harıcınde metal ararken mınerallerde cok sasırıyor

bu sekılde sasırmadan daha secıcı bır cucbuk formulu bılen deneyen varmnı en buyuk sıkıntı arazıde mıneral yanıltma sıkıntısı

sharkmet

Okunmamış mesaj gönderen sharkmet » 30 Mar 2010, 18:33

cok ilginc.. en yakinda zamanda deneyecegim :roll:
Boyle bir bilgiyi paylasan ustamiza :tsk

ilker inan

Re: Altın Arama Çubukları Yapımı ve Kullanımı Detaylı Anlatı

Okunmamış mesaj gönderen ilker inan » 24 May 2010, 22:53

mrb arkadaşlar ben ilker inan,ben üç yıllık çalış malarım sonucu bir alan tarama çihazı içat ettim,çihaz 6 volluk bir güç kaynağıyla çalışıyor,artık minarele son.bu çhazdan öncede beslemeli ve beslenmesis çok çhazlar yaptım dışarda altın yada gümüşü çok uzak mesafelerden buluyordu ama araziye çıktığımda sapıtıyordu minarele gidiyordu.bu son yaptığım chaz beni bile şaşırttı artık minarele son burdan bütün çihaz sahiplerine sesleniyorum çihazımı hertürlü arazide test edebilirsiniz gelip en ii çihazlarınızlada karşılaştıra bilirsiniz.ben çihazımı hertürlü hava ve arazi şartlarında denedim,ve bir defineçinin hayal bile edemiceği sonuçlar aldım.çihazımda aynı zamanda derinlik te ölçe bili yorsunuz.altın gümüş gibi degerli maden ler,tünel,mahsen,ve oda mezarlarını rahatlıkla bula bilirsiniz.ben çihazımın ve sözlerimin arkasındayım hertürlü testede hazırım.ilgilenen yada çihaz yaptırmak isteyen arkadaşlara yardımçı olurum,boşu boşuna binlerce lira veripte işe yaramaz çihazlar almayın arkadaşlar o çihazlara verilen paralara yazık,o çihazları satanların sonunu düşünmek bile istemiyorum.ismim ilker

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Re: Altın Arama Çubukları Yapımı ve Kullanımı Detaylı Anlatı

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 24 May 2010, 23:12

İlker Bey, Forumumuzda telefon ve irtibat bilgileri vermek yasaktır, amaç forumdaki paylaşımı arttırmaktır, siz önce cihazınızı resimleyin, videosunuda çekin, buraya koyun, daha sonra test etme şansımız olsun, eğer gerçekten iş yapan bir cihazsa uygun denilebilecek bir fiyattan satışa elbette çıkarırsınız, saygılar sunuyorum.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

“TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ ve ALAN TARAMALAR” sayfasına dön