elektronik ve sahtekarlık

Yerli Üretim Metal Dedektörler Hakkında Kullanıcı Yorumlarını Okuyabileceğiniz ve Sorular Sorabileceğiniz Bölümdür...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

alitaş2000

elektronik ve sahtekarlık

Okunmamış mesaj gönderen alitaş2000 » 15 Ağu 2010, 17:28

..... elektronik ten büyük bir kazık yedim. .... dedektör den yediğim bu kazığı herkesle paylaşmak istiyorum ki başkaları da düşmesin. bir ts44 metal dedektörüm vardı arızalandı. toprak ayarı tutmuyordu. format yüklemek için teknik servise gönderdim.adamlar cihazın beynini çalmışlar. bana turb taktırdık deyip gönderdiler. çok az para karşılığında hem fomat atmışlar hemturbo diye bir sistem takmışlar hem de bataryasını değiştirmişlerdi sözde. çoksevindim ama cihazı kullanınca çöpe atılacak kadar değersiz bi halde olduğunu gördüm ve şok oldum. dava açarım dedim nafile. kaç kere düzeltsinler diye geri gönderdim olmadı. aynı zamanda cihaz kendi kendine kapanıp açılıyordu. ayrım falan hikaye .derinlik kaybı cabası. çok büyük metal parçalarını bile ancak bir metre derinlikte algılıyordu. baktım olmuyor uğraş madım. birgün cihazın hiç çalışmadığını gördüm. tamire falan gönderemezdim zaten. aldım cihazı kendim açtım. belki bir temassızlık vardır dedim. cihazı açınca şok oldum. cihaza öyle bir tuzak kurmuşlar ki böyle bir sahtekarlık görmedim. iki tane kablo ucunu iki tane yuvaya yerleştirmişler.bu yuvalar yapışık. ama kablo uçları yuvada sabit değiller.sarsıntı sırasında temas eder ya da etmezler. temas etmediklerinde cihaz çalışmıyor. elimla kabloya dokununca cihaz çalışmaya başladı. aldım kabloları yerlerine yerleştirdim ve sabitledim. bir daha da açılıp kapanma sorunu olmadı ama cihaz beş para etmez halde zaten. adamlar enayi yerine koyuyorlar insanı. benim iteğim insanların aydınlanması ve kimsenin bu tuzaklara düşmemesi. cihaz garanti süresi geçmiş ise hiç uğraşmayın sizi kaz gibi yolmaya başlarlar. bu nedenle bunlara hiç bulaşmayın. cihaz falan da almayın. insanların alın terine emeklerine göz koyan bu sahtekarlara kanıp paranızı zayi etmeyin. bunların hepsi vergi kaçakçısıdır aynı zamanda. gönderdiğim paraya fatura gönderdiler ama bedelsizdir dediler oysa ben onlara 150 lira göndermiştim. belgeleri saklı tutuyorum. benim sizden ricam bu yazının internette yayılmasıdır. bunun hesabını onlara soracağım.tabii siz duyarlı bireyler sayesinde bunu başarabiliriz. selamlar...

BU TÜR ELEŞTİRİLERİNİZİ LÜTFEN FİRMA İSMİ VERMEDEN YAPINIZ KONU İLE İLGİLİ HAKLARINIZI YASAL YOLLAR İLE ARAMADIKÇA BU TÜR OLAYLARIN NE YAZIKKİ SONU GELMEYECEKTİR HAKLI OLDUĞUNUZ KONUDA HAKSIZ DÜŞMEMEK İÇİN KONUYU YARGIYA TAŞIYIN SİTEMİZİ LÜTFEN HEDEF GÖSTERMEYİN

SeRHaT21

muzo671945

Re: sismik elektronik ve sahtekarlık

Okunmamış mesaj gönderen muzo671945 » 29 Oca 2011, 00:37

aynı şeyi banada yaptılar.bendede ts44 vardı.güya tamire getirdim cihaz yine aynıydı

Kullanıcı avatarı
Uykusuz

Re: elektronik ve sahtekarlık

Okunmamış mesaj gönderen Uykusuz » 10 Mar 2012, 17:32

VLF cihazlardan beklenen performans bellidir. Bunu artık kafanıza koyun arkadaşlar. Kanmayın kimseye. Bu dedektörler metalleri öyle istediğiniz gibi altın gümüş çelik gibi sınıf sınıf ayıramazlar. Yapılan ayrım da büyük metallerde devre dışı kalır. Derinlikleri de taş çatlasa 1.5 metredir.
Teknolojinin Lugatı Lugatek
www.lugatek.com/forum

Kullanıcı avatarı
phanes

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 10 Mar 2012, 23:24

Uykusuz yazdı: Derinlikleri de taş çatlasa 1.5 metredir.
1,5 metre demekle bile,çok iyi niyetlisiniz..
http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 10 Mar 2012, 23:59

Aynen 1.5 bile çok zor, çok büyük başlıkla ve otomobil büyüklüğündeki değersiz bir metalin paslanması sonucu o derinliklere vlf dedektörle belki inilir ama bizim aradığımız hedeflerde bence en fazla 120 cm.. Oda yine yabancı bir kaç cihaz inebilir.. Derin düşünenlere en ekonomik yöntem pulse dedektör... Özellikle eski yerli markalardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 11 Mar 2012, 00:21

Biz burda kendimizi yırtıyoruz almayın diye yalan dolan diye illaki basınıza kötü bir olay geldimi anlayıyorsunuz. arkadaşlar uyanın artık helal paranızı cocuğunuzun rızkınızı bu Allah (C.C.) 'den korkmayan insanlara yedirmeyin.
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

“YERLİ METAL DEDEKTÖRLER” sayfasına dön