Sismik K9 Mu- Garrett 2500 mü

Dedektör Forumlarımızda Başlığı Olmayan Diğer Dedektör Marka ve Modellerinin Anlatılacağı ve Sorulan Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

bahri13

Sismik K9 Mu- Garrett 2500 mü

Okunmamış mesaj gönderen bahri13 » 06 Nis 2011, 20:27

arkadaşlar dedektör almaya karar verdik tektekçi değilim derin aramalar yapıyorum bi arkadaşım garrete 2500 ün en fazla 90 cm e kadar arama yapabildiğini söyledi K9 un daha derin arama yaptığını söyledi sizce hangi makine benim işime daha çok yarar

Kullanıcı avatarı
phanes

Re: Sismik K9 Mu- Garrett 2500 mü

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 07 Nis 2011, 00:11

madem tektekci değilsin ikiside işine yaramaz,garret derin değildir işine bu yüzden yaramaz.
diğeri ne tektek içindir nede derin içindir,ne olduğunu kimse bilmiyor hatta bunu yapan bile ne olduğunu bilmiyordur.
http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 07 Nis 2011, 00:26

Pulse sistem bir dedektör almalısın, bunun içinde başlığı hareket ettiğinde sinyal üretmeyen, mineralli topraklarda metale sinyal verir gibi ötmeyen bir pulse almalısın. Yani cihazı araziye göre ayarladığında öttüğü kesin metal diyebilmelisin. Stabilite konusunda benim favorim fiyat/performans olarak pulse star'dır. Aynı fiyata yeni nesil pulseler var ama arazide cihazı susturmakta zorlanıyorsun. İleride stabil ve ekonomik fiyatlı pulseler keşfettikçe paylaşacağım. Stabil kelimesine neden bu kadar taktım, zamanında ground pioneer ile arazi tecrübem oldu, 3 adım yürüyemedim cihazla, metale öter gibi ötüyor mineralli toprağa. 3 adımda bir resetlemek zorunda kalıyorsun. Bu nedenle kararlılık bekliyorum pulse dedektör denildiğinde. Derinlik büyük objelerde 1.5-2 metrelerde olsun yeterli, bana göre bu derinliklerde fazla, Daha derinlerde Kral mezarları v.s. v.s. bulunabilir ama bir mezar odasının içindeki metal objeleri herhangi bir metal dedektörle tespit etmek imkansızdır. Şahıs gömüleri ve yüzeye yakın mezarlardaki büyük objeler v.s. arıyorsak 1.5 metre derinlik yeterde artar bile. 1 insan neden ve nasıl 3 metreye bir küp parasını gömecek ? tek başına kaç saatte kazacak ? kaç saatte kapatacak ? ve bir daha almayacakmış gibi neden gömecek ? Neden kanalizasyon ve yol kazılarında max 50 cm ile - 1.5 metreye kadar bir sürü define bulundu ? Nednei define çok derinde olmaz, evinizin bahçesine ağaç dikmek için 1 metre kazında göreyim kolaymı zormu ? Bu nedenle metrelerce derinlik hedefimizden vazgeçelim ve ona göre dedektör arayalım diyorum... Şimdi birileri diyecek o derinliklerde ne kaldı ki ? Kaldı kaldı merak etmeyin, yıllarca definecilere 50 cmyi geçmeyen dedektörleri 6-8 metre diye sattıkları için biz yeni nesile çok fazla define kaldı :) Bu açıdan bakınca yerli dedektör firmalarına teşekkür edesim geliyor. :komik
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 07 Nis 2011, 00:52

HAY AĞZINA SAĞLIK BE NE KADAR ANLAMLI VE DOLU DOLU YAZMIŞSIN ÖYLE.SEN HEP YAZ BİZ Bİ DEFA DEĞİL TEKRAR TEKRAR OKURUZ MUSTANG USTAM.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

bahri13

Okunmamış mesaj gönderen bahri13 » 07 Nis 2011, 02:00

Valla Hocam Gerçektende Çok Güzel Anlatmışsınız. Hepinize Teşekkürederim Yorum Ve İlginiz İçin

muzo671945

Okunmamış mesaj gönderen muzo671945 » 26 Şub 2012, 16:47

bencede mustang ustam çok önemli konuya değindi ve çok doğru söyledi.millet şartlanmış çok derinde mal olur diye.toprağı yalnız başına 3-4mtre kazmak hem kolay değil hemde mantıksız neticede toprak şeffaf olmayan bir madde ,üzerinde yürüyerek geçsen bilemezsinki.1-1.5mtre gören makine yeter

muzo671945

Okunmamış mesaj gönderen muzo671945 » 26 Şub 2012, 16:50

bir de 1-1.5mtrede ki malzemenin altın olupolmadığını gerçekten hiçbir makina anlayamazmı?neden?

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 27 Şub 2012, 00:33

1-1.5 metreyi bırak, 30 cmde bile net altın ayrımı yok, bu net altın diyemezsiniz, çünkü saf altın aramıyoruz, içinde bakır, bronz, gümüş ile ayarı sert olması için ayarı düşürülmüş altın arıyoruz... Bu nedenle dedektörler altını net ayıramaz, bir çok dürüst firmanın dedektöründe altın, bakır, bronz aynı bölgede görünür, sadece üç kağıtçılar altını net olarak gösterdiğini iddia eder.. Soruna cevap ; o derinliklerde değerli - değersizmi olduğu hakkında dedektörler fikir verebilir ama yine yüzde yüz doğru diyemeyiz.. Büyük bir metal olduğunu anlayabilirsiniz, buda definecilikten anlayana yeter, şüphelendiği noktadan sinyal alıyorsa başarı sağlayabilir..

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

“DİĞER MARKA METAL DEDEKTÖRLER” sayfasına dön