TESERO DEDEKTÖRLERİN PÜF NOKTALARI

Tesoro Marka Metal Dedektörlerinin Model Model Ele Alınacağı, Kullanıcı Tecrübelerinin Anlatılacağı ve Tesoro Metal Dedektörlerle İlgili Tüm Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Re: TESERO DEDEKTÖRLERİN PÜF NOKTALARI

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 22 Haz 2009, 17:39

BENCE MANTIKLI FAKAT DİKKAT EDİNİZ,PARAYI BAŞLIĞA DAHA YAKINDAN GÖSTERİYOR VE SALLAYARAK UZAĞA DOĞRU GÖTÜRÜYOR,SENDE AYNISINI DENE,BİRDE SENİN TEJONUNDAKİ BAŞLIK GRİ RENKTEMİ?VE EBATI KAÇ,BU TESTİ YAPARKEN PİLLERİN DOLU OLSUN VE ALKALİN OLSUN.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

thunterselcuk
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen thunterselcuk » 22 Haz 2009, 18:43

teseroların çoğu kullanımda basit ama işlevi güzel makinalardır ayrım kademesi iyi ayarlandığı zaman ve toprak ayarı iyi yapıldığı zaman en güzel yanları recovery speed in çok güzel çalışmasıdır ve değersiz büyük bir objenin yanında duran küçük bir değerli objeyi ayırabilmesidir çoğu kullanıcı tarafından belki önemsenmez ama tesero bunu ilk plana almıştır

romeoz035

Okunmamış mesaj gönderen romeoz035 » 22 Haz 2009, 19:18

Misya yazdı:BENCE MANTIKLI FAKAT DİKKAT EDİNİZ,PARAYI BAŞLIĞA DAHA YAKINDAN GÖSTERİYOR VE SALLAYARAK UZAĞA DOĞRU GÖTÜRÜYOR,SENDE AYNISINI DENE,BİRDE SENİN TEJONUNDAKİ BAŞLIK GRİ RENKTEMİ?VE EBATI KAÇ,BU TESTİ YAPARKEN PİLLERİN DOLU OLSUN VE ALKALİN OLSUN.
selamlar aynen dediginiz gibi yaptım yakından uzaga dogru piller yeniydi..baslık siyah renkte koruyucusu var.standart 9x8 inch olması lazım

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 22 Haz 2009, 19:29

yok usta o video tamamen uydurmaca ben size videoda 1 metreden tek para çektireyim yöntemleri çok basit adam parayı başlığın arkasında sallıyo ve kamera yukarı çıktıkça başlığı göstermiyo ne malum başka biri başlığın önünden para geçirmediği ama yinede tejonun derinliği piyasa standartlarına göre güzel 1cm çaplı parayı 15 cm derinlikte çukura koydum üzerine 3 cm kalınlıkta kremit kapadım sonra gömdüm makina hiç zorlanmadı bile 2cm çaplı parayı toprakta 28-30 cm den rahatlıkla görüyor büyük nesneleri sorarsanız 25cm caplı tencere kapağını havada 110-120 arasından görüyor bunlar tarafımdan test edilmiş değerlerdir diğer kullanıcı arkadaşalarında denemelerini yazmasını diliyorum
NE ANLATIRSIN RENKLERİ İNCE İNCE KÖRE
KONUŞ İNSANLARA AKILLARINA GÖRE

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 23 Haz 2009, 01:13

tesoronun gri renkli basliklari daha derinden algilama yapar!
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

romeoz035

Okunmamış mesaj gönderen romeoz035 » 23 Haz 2009, 10:12

Misya yazdı:tesoronun gri renkli basliklari daha derinden algilama yapar!
gri renkli baslıklar 10 yada 12 inch olması lazım da..cok paraydı.. kıyamadım acıkcası

Kullanıcı avatarı
vatage

Okunmamış mesaj gönderen vatage » 23 Haz 2009, 15:41

romeoz035 yazdı:bu videodaki hava testi mantıklımı sizce tek para 70 cm ..ben bu degeri kahve cezvesi ile yakaladım..

http://www.timsah.com/tesoro-tejon-hava ... TQTQHW35DA
BU VİDEODA BİR ŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİ VİDEONUN 1.50 SANİYESİNDE PARA ELİNDEYKEN DÜT DÜT DÜT DİYE SES GELİYOR BİRDE SİZ BAKIN EĞER TEK PARAYI 70 CM DEN ALIYORSA BÜYÜK BİR KÜTLEYİ ÇOK DERİNLERDEN ALMASI LAZIM :roll: BANA HİÇ MANTIKLI GELMEDİ EN DOĞRUSU BURADAKİ ÜYE TARAFSIZ ARKADAŞLARIN KENDİ MAKİNALARI İLE YAPACAKLARI TEST BENİM İÇİN ÖNEMLİ YOUTUBEDEKİ KİM OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BİRİNİN YAPTIĞI TEST BANA FAZLA GÜVENLİ GELMEDİ
YİĞİT ÖLÜR NAAMI KALIR
EŞŞEK ÖLÜR SEMERİ KALIR

toros2
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen toros2 » 11 Tem 2009, 23:22

selam tejon bendede var ama ben anlayamadım bi se var dediginiz bu MAXS BOS HANGİ DÜGME ben bilemedim anlayamadımda rica etsem yazarmısınız tsk. ederim simdiden saygılar

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 03 Ağu 2009, 03:05

max bost sens ayarının en sonundaki kırmızı bölge oraya kadar çevirince maxbost oluyor ama sadece temiz toprakta rahat kullanılır bu arada derinlikler yazdığım gibi başka arkadaşlarımdanda test yapıp yazmalarını bekliyorum
NE ANLATIRSIN RENKLERİ İNCE İNCE KÖRE
KONUŞ İNSANLARA AKILLARINA GÖRE

egunu

Okunmamış mesaj gönderen egunu » 02 Eyl 2009, 01:33

o resimdeki eski model tesoro eldorado metal kasa diye geçer arayan olursa bende var daha yenigibi ingiltereden almıştım ben toprak ayarını yapamadığım için kullanmıyorum

romeoz035

Okunmamış mesaj gönderen romeoz035 » 01 Ara 2009, 23:43

Arkadaslar elimde bir tane tejon var sıfır cihaz vaktim yok gidemiyorum.bunu satmak istiyorum yonetimden izin mi almalıyım ilan verebilecegim baska yer var mı?

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 01 Ara 2009, 23:55

İkinci El İlanlar Bölümü var, Cihazın Durumunu, varsa fotoğrafını, son fiyatını yazıp, ilgilenenlerin forum aracılığıyla cevap yazması gerektiğini belirtirsen güzel bir ilan olur, teşekkürler.

Buyrun ikinci el dedektör ilanları forumumuz , http://www.definem.org/forum/viewforum.php?f=35

Biz bir takım siteler gibi dedektöre ve teknolojiye düşman değiliz, defineciler her zaman rahatlıkla ilan bırakabilirler, teşekkürler.

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

toros2
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen toros2 » 07 Haz 2010, 22:06

romeoz035 yazdı:Resim

max boost dediginiz bolum sens.dugmesinin en sonundaki kırmızı alanmı?

CÜMLETEN SELAMLAR

AYNI MAKİNADAN BENDEDE VAR TESORO TEJON BENDE BU MAKİNANN TOPRAK AYARINDAN BİSE ANLAYAMADIM HİC DERİNE GİTMİYO 10 CM ANCA GİDİYONİ KULLANAN ARKADASLARMI BUNU YAZANLAR COK İLGİMİ CEKDİ KİMİ 1LİRAYI 30CMDEN ALIR YAZMIS KİMİ 1LİRAYI 40 CMDEN ALIR YAZMIS BU NASIL İŞ YAWW
BENİM TEJON İSE 10 CM BİLE İNEMİYO BAZEN CARPASIM GELİYO BU MAKİNAYI DELİ BENİ TEK TEKDE EN İYİ MAKİNA DİYE ALDIM 3000 LİRA VERDİM ALDIGIMA BİN PİSMAN OLDUM O ZAMAN BENİM MAKİNA BOZUK SİZİN YAZDIKLARINIZDAN BEN BUNU CIKARIYOM 10 CM NERE 30 İLE 40 CM NERE ARADA BU KADAR FARK VARSA O ZAMAN BENDEKİ BU CİHAZDA Bİ SORUN VAR O ZAMAN BUNUN TOPRAK TESTİNDEMİ YOKSA HAVA TESTİNDEMİ VAR Bİ İLLET YADA BEN BUNU KULLANMASINI BİLMİYOM SAYGI DEGER DOSTLARIMIZDAN KULLANAN TERCÜBELİ ARKADASLARIMIZDAN YARDIM BEKLİYOM TESORO TEJON ALLALI YAKLASIK 2 SENE OLDU HİC Bİ RANDUMAN ALAMADIM

BİDE BURDA BELİRTMİS BAZI ARKADASLARIMIZ MAX BOOST DİYE Bİ YERE GETİRDİNMİ 7 İLE 8 CM DAHA DERİN CEKER DİYE BENİM ANLADIGIM MAX BOOST DENİLEN YER ACIP KAPAMA DÜGMESİNDEN BAHSİDİYORLAR ARKADASLAR BURDA ADAMIN KAFASI KARISIYO İSTER İSTEMEZ ACIP KAPAMA DÜGMESİ SENS DÜGMESİ DEGİLMİ BİDE BİZE DENİLEN CİHAZI ACTIGINDA 9 KONUMUNA GETİRİLECEK DÜGME DİYE
SİMDİDEN ACIKLAMALARINIZ İCİN TSK. Bİ BORC BİLİYORUM SAYGILAR

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 07 Haz 2010, 23:31

Phanes usta bu foruma katılımını bekliyorum, sanırım toprak ayarı konusunda yardımcı olmanız gerekiyor.

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
phanes

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 08 Haz 2010, 02:07

sn:toros2
açma kapama ve sensivity aynı düğmedir doğru,ancak bu MAX BOOST denilen konuma getirebilmeniz için minarelin çok az olduğu yani kumsal gibi ortam gerekli bu MAX BOOST düğmenin en sonundaki kırmızı bölümdür.
en ideal ayarlar zaten resimdeki gibidir,siz şimdilik bu şekilde başlayın ve deneyim sahibi olun daha sonra kullandıkça keyif almaya başlıcaksınız.
ancak en önemlisi toprak ayarıdır,bunu yapamadığınız taktirde tam bir işkence olur ve 1 lirayı 15cm den görürse ne ala..

en önemli ayarı bu GRAUND ADJUST yazan düğmedir,kısaca toprak ayarını nasıl yapmanız gerektiğini özetlicek olursak.
DİSK LEVEL düğmesi kapalı konumunda iken başlığı yere arama pozisyonundaki gibi tutarak 5 ila 15cm arasında yaklaştırıp uzaklaştırarak (yukarı aşağı) hareket ettirin, illaki bir humlama sesi duyacaksınız bu ses ya aşağı indirirken yada yukarı kaldırırken duyulur,işte burda GRAUND ADJUST düğmesi ile ama sağa ama sola çevirerek ayar yapmanız gerekir,bu düğme sonsuz turludur yani sağa çevirirken ses kesilmiyorsa sola çeviririn,yani kısacası başlık ne aşağı nede yukarı hareket ederken hum lama sesi olmamalıdır.
eğer bu şekilde ortalamayı yapamıyorsanız SENSİVİTY biraz daha kısın ama unutmayın SENSİVİTY'i ne kadar kısarsanız derinlik o kadar düşer,bunu cihazın etkilenmicek en yüksen konumda tutmaya çalışın.toprak ayarını yaptıktan sonra DİSK LEVEL'i resimdeki pozisyona getirin.

ben bunları yazıyorum ama belkide bunları biliyorsunuzdur,aslında 3000 tl
verip almışsınız ama bu fiyatın içinde kullanma kılavuzunun da olması gerkir diye düşünüyorum.

şunu da ilave etmek isterim daha önce bu tür manuel cihaz kullandınızmı bilmiyorum ama ilk kez kullananlar için zor gibi görünsede çok basit ve zevkli bir cihazdır.en önemli ayarı ise toprak ayarının çok hassas yapılması gereklidir..
üstündeki başlığı 8x9 inç orjinal başlığıdır,bu başlık en idealidir 10x12 büyük başlığına özenirseniz toprak ayarını yapmakta dahada zorlanırsınız.
umarım yardımcı olabilmişimdir..saygılar..

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

“TESORO METAL DEDEKTÖRLERİ” sayfasına dön