TESERO DEDEKTÖRLERİN PÜF NOKTALARI

Tesoro Marka Metal Dedektörlerinin Model Model Ele Alınacağı, Kullanıcı Tecrübelerinin Anlatılacağı ve Tesoro Metal Dedektörlerle İlgili Tüm Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

toros2
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: TESERO DEDEKTÖRLERİN PÜF NOKTALARI

Okunmamış mesaj gönderen toros2 » 07 Tem 2010, 00:46

phanes yazdı:sn:toros2
açma kapama ve sensivity aynı düğmedir doğru,ancak bu MAX BOOST denilen konuma getirebilmeniz için minarelin çok az olduğu yani kumsal gibi ortam gerekli bu MAX BOOST düğmenin en sonundaki kırmızı bölümdür.
en ideal ayarlar zaten resimdeki gibidir,siz şimdilik bu şekilde başlayın ve deneyim sahibi olun daha sonra kullandıkça keyif almaya başlıcaksınız.
ancak en önemlisi toprak ayarıdır,bunu yapamadığınız taktirde tam bir işkence olur ve 1 lirayı 15cm den görürse ne ala..

en önemli ayarı bu GRAUND ADJUST yazan düğmedir,kısaca toprak ayarını nasıl yapmanız gerektiğini özetlicek olursak.
DİSK LEVEL düğmesi kapalı konumunda iken başlığı yere arama pozisyonundaki gibi tutarak 5 ila 15cm arasında yaklaştırıp uzaklaştırarak (yukarı aşağı) hareket ettirin, illaki bir humlama sesi duyacaksınız bu ses ya aşağı indirirken yada yukarı kaldırırken duyulur,işte burda GRAUND ADJUST düğmesi ile ama sağa ama sola çevirerek ayar yapmanız gerekir,bu düğme sonsuz turludur yani sağa çevirirken ses kesilmiyorsa sola çeviririn,yani kısacası başlık ne aşağı nede yukarı hareket ederken hum lama sesi olmamalıdır.
eğer bu şekilde ortalamayı yapamıyorsanız SENSİVİTY biraz daha kısın ama unutmayın SENSİVİTY'i ne kadar kısarsanız derinlik o kadar düşer,bunu cihazın etkilenmicek en yüksen konumda tutmaya çalışın.toprak ayarını yaptıktan sonra DİSK LEVEL'i resimdeki pozisyona getirin.

ben bunları yazıyorum ama belkide bunları biliyorsunuzdur,aslında 3000 tl
verip almışsınız ama bu fiyatın içinde kullanma kılavuzunun da olması gerkir diye düşünüyorum.

şunu da ilave etmek isterim daha önce bu tür manuel cihaz kullandınızmı bilmiyorum ama ilk kez kullananlar için zor gibi görünsede çok basit ve zevkli bir cihazdır.en önemli ayarı ise toprak ayarının çok hassas yapılması gereklidir..
üstündeki başlığı 8x9 inç orjinal başlığıdır,bu başlık en idealidir 10x12 büyük başlığına özenirseniz toprak ayarını yapmakta dahada zorlanırsınız.
umarım yardımcı olabilmişimdir..saygılar..
cok cok tsk. ederim ustammm elinize saglık eksik olmayın allaha emanet olun saygılarımla

toros2
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen toros2 » 07 Tem 2010, 01:42

romeoz035 yazdı:bu videodaki hava testi mantıklımı sizce tek para 70 cm ..ben bu degeri kahve cezvesi ile yakaladım..

http://www.timsah.com/tesoro-tejon-hava ... TQTQHW35DA

bu test bizim burda niye yapılmıyo rusyada yapılacak s-300 mü bu yawww:)))

Turkuyaxxx

Okunmamış mesaj gönderen Turkuyaxxx » 17 Oca 2011, 12:31

ARkadaşlar toprak ayarına başlarken düğmeler hangi konumda olmalı.ayarı yaptıktan sonra
hangi konuma getirmeliYiz.metallere ayrımda ayrı ses veriyor mu? Toprağın nemli olması ayarları ne kadar etkiler. Bu konularda arkadaşlar yardımcı olun, keza pazar günü ayarı tutturamadım, Dısc level al metal konumundayken toprak ayarı yaptım ses kesildi arama yaptım değersiz ne varsa topladım, elimin içi kabardı çalışma yapmaktan.Mustang phanes yardımcı olun yoksa kabarmadık parmak kalmıycak

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 17 Oca 2011, 14:29

Resim

Tesoro tejon ise alttaki disc leveli foil konumuna getir yukarıdaki alt disc leveli ise tab konumuna getir. Aynı resimdeki gibi olsun.. Bunları toprak ayarını yaptıktan sonra yap. Toprak ayarını all metaldeyken yap, önce treshold sesini ayarla, vızıltı seni rahatsız etmeyecek şekildeyken başlığı yukarı aşağı indirip kaldırarak toprak ayarını yap ground adjust düğmesiyle.. Yukarı aşağı sallarken sesin en az olduğu yerde ayar vermeyi sonlandır ve all metalden çıkıp yukarıda söylediğim gibi foil kısmına kadar çevir düğmeyi.. en yukarıdaki tab hep tabda kalabilir.. Bazen dahada sağa alabilirsin.... Sonra aramaya başlıyorsun, arama yaparken kesik verdiği her ses folyo öncesi metallerdir. Net ses alırsan tetiği ileri ittir. Bu kez ikinci ayrıma geçecektir. Yani tab konumundaki metallerden sonrasıysa yine net ses verecektir.. Cihaz ayrımdayken net ses almıyorsan, kesik ses alıyorsan % 99 değersizdir. Emin olamadığın yerlerde doğu batı kuzey güney istikametine salla başlığı sinyal aldığın yerin üzerinde, bu sayedede daha net sonuç verecektir. Yine emin olamazsan çok hafif çiz ayağınla toprağı, buda ayrı bir onaylama yöntemidir. Ayrımlar söylediğim konumdaysa ve kesik ses vermiyorsa değersiz metal toplatmaz tesoro tejon sana.. Çok çok net sesi mineralli taşlardada verebilir, bunu ayırt etmenin iki yolu var tejonlarda, birincisi ayrımları en sağa alsanda çok net ses verecektir, ikincisi pinpoint yaparken metali ortaladığında hep aynı noktada yoğun şekilde ötmek yerine, iki ayrı noktada ötecektir, bu şekilde olursa % 100 mineraldir.. ama tek noktada pinpoint yapabiliyorsan bu metaldir ve ses kesik kesik değilde netse bu değerli metaldir..
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Ronin
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen Ronin » 18 Oca 2011, 00:12

MustanG yazdı:Resim

Tesoro tejon ise alttaki disc leveli foil konumuna getir yukarıdaki alt disc leveli ise tab konumuna getir. Aynı resimdeki gibi olsun.. Bunları toprak ayarını yaptıktan sonra yap. Toprak ayarını all metaldeyken yap, önce treshold sesini ayarla, vızıltı seni rahatsız etmeyecek şekildeyken başlığı yukarı aşağı indirip kaldırarak toprak ayarını yap ground adjust düğmesiyle.. Yukarı aşağı sallarken sesin en az olduğu yerde ayar vermeyi sonlandır ve all metalden çıkıp yukarıda söylediğim gibi foil kısmına kadar çevir düğmeyi.. en yukarıdaki tab hep tabda kalabilir.. Bazen dahada sağa alabilirsin.... Sonra aramaya başlıyorsun, ..
Bu tip bir ayırım ayarında tuğla altından asla para toplayamaz.. ayrıca mineralli topraklarda da derinlik muazzam düşer.. o yüzden ayırımdan önce toprak ayarını düzgün yapması gerekir.. sonra da az ayırımı açması ve metal tespıtı sonrası tetik alt disc konumunda ve alt disc iron üzerinde bakması kafi gelir..

Saygılar..

Turkuyaxxx

Okunmamış mesaj gönderen Turkuyaxxx » 20 Oca 2011, 13:17

ilginize teşekkür ederim. hafta sonu yağış olmazsa deneyeceğim.

muzo671945

Okunmamış mesaj gönderen muzo671945 » 21 Şub 2012, 22:19

mrhb cibola için büyük başlık varmı?Ivarsa nekadar (derinlik ve ayrımda)etkiler?

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 21 Şub 2012, 23:34

Cibola için tejon, vaquero ve lobo başlıklarından kullanabilirsiniz, uyumludur.. 10 x 12 inc büyük başlığı piyasa da mevcut, % 10 kadar arttırması lazım en az diye düşünüyorum.. Küçüklerde değilde ,büyüklerde özellikle.. Ayrıca cibola kullanımı en zevkli tesoro modelidir, kıymetini bil :)
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

muzo671945

Okunmamış mesaj gönderen muzo671945 » 09 Mar 2012, 21:20

compadre nasıl?bir çay tabağını 50cm den alabilirmi?8inch başlığı var.10inch takılrsa neolur

“TESORO METAL DEDEKTÖRLERİ” sayfasına dön