TESERO DEDEKTÖRLERİN PÜF NOKTALARI

Tesoro Marka Metal Dedektörlerinin Model Model Ele Alınacağı, Kullanıcı Tecrübelerinin Anlatılacağı ve Tesoro Metal Dedektörlerle İlgili Tüm Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

TESERO DEDEKTÖRLERİN PÜF NOKTALARI

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 04 Haz 2009, 23:59

Merhaba arkadaşlar yurt dışından yeni tesoro tejon getirttim daha öncedende daleon modelini kullanmıştım ikinsindede şu sorunla karşılaştım parazit sorunu makinalar çok derin çekmesine rağmen bazı durumlarda rahatsız edici derecede parazit yapıyor burdan tesoro kullanan arkadaşlara soruyorum bu sorun tesoroların genelindemi var yoksa benim bulunduğum yerin toprak yapısındanmı kaynaklanıyor anlayamadım yanlız şunu söyleyebilirimki tesorolar kullanması zahmetli olsada zamanla alışıp verim alabileceğiniz cihazlar
NE ANLATIRSIN RENKLERİ İNCE İNCE KÖRE
KONUŞ İNSANLARA AKILLARINA GÖRE

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Re: TESERO DEDEKTÖRLERİN PÜF NOKTALARI

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 05 Haz 2009, 00:34

O SENİN PARAZİT DEDİĞİN OLAY OLAĞAN YER SESİDİR,TRESHOLD ÖZELLİĞİ OLAN CİHAZLARDA BULUNUR.CİHAZINI AÇIP BU TRESHOLDU ÖYLE Bİ AYARLAYACAKIN Kİ,SES ÇOK AZ OLACAK AMA KULAĞINLADA DUYULUR OLACAK BU SAYEDE DERİNDEN GELEN HEDEFLERİ,TOPRAĞIN MİNERAL DEĞİŞİMİNİ DAHA İYİ ANLARSIN,TRESHOLDU KISIP AÇARKEN AYAR YAPTIN BİKAÇ ADIM SONRA AYARIN GENE KAÇARSA HASSASİYETİ DÜŞÜK TUTMANDA FAYDA VAR.BİRAZ DAHA DETAY VER.BENDE DETAY VERİRİM.CİHAZIN HAYIRLI OLSUN.İYİ GÜNLERDE KULLANMAN DİLEĞİYLE
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 05 Haz 2009, 04:05

ÖNCELİKLE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BU KONUYA AÇIKLIK GETİRMEK GEREKİRSE TRESHOLD SESİ TEJONDA VE TESOROLARIN GENELİNDE SADECE ALLMETAL MODUNDAYKEN DUYULUYOR AYRIMLI MODDA İSE TOPRAK AYARI OTOMATİK VE ZEMİN SESİ DUYULMUYOR BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM İSE AYRIMLI , SİLENT SEARCH YANİ SESSİZ ARAMA MODUNDAYKEN İSTENMEYEN SİNYALLER ALMASIDIR BUNDAN ÖNCE TESORO DALEONU DA DENEMİŞTİM BAŞLIK SABİTKEN VE TEMİZ TOPRAKLARDA TAMAMEN SESSİZ ÇALIŞMASINA RAĞMEN MİNERALLİ TOPRAKTA BAŞLIĞI SALLADIĞINIZDA İSTENMEYEN SİNYALLER ALINABİLİYOR FAKAT BU DURUMUDA BAZI TESTLER YAPARAK ÇÖZDÜM BAŞLIĞI TOPRAKTA HIZLI GEZDİRİRSENİZ İSTENMEYEN SİNYALLER DAHADA AZALIYOR METALİN ÜSTÜNE GELDİĞİNDE İSE SİNYAL NET VE KARARLI HALE GELİYOR EĞER BAŞLIK SAĞDAN SOLA GİDERKEN SİNYAL UZUN UZUN ÇIKIYORSA MUHTEMELEN YANLIŞ SİNYALDİR METALE DENK GELDİĞİNDE SİNYAL DAHA KARARLI VE NET HALE GELİYOR SALLAMA ARALIĞINI KISALTIP HIZIDA BİRAZ ARTTIRDIĞINIZDA SİNYAL ANLATTIĞIM GİBİYSE KESİNLİKLE BİRŞEY BULUNMUŞTUR . MAKİNANIN BENİ EN ÇOK ETKİLEYEN YÖNLERİNDEN BİRİ PARA DİK OLMASINA RAĞMEN PİYASADAKİ ÇİHAZLARA GÖRE MUAZZAM DERİNLİKTEN ALMASIDIR DİK PARAYI TOPRAK ALTINDA 20 CM DEN RAHATLIKLA ALGILAYABİLDİĞİNİ GÖZLEMLEDİM KÜÇÜK PARALARA KARŞI ÇOK HASSAS 1 LİRA ALGILAMA MESAFESİ TOPRAKTA AZAMİ 40 CM FAKAT 30 CM DEN ÇOK NET GÖRECEĞİNE EMİNİM BİR GARİPLİĞİDE ÇOK UFAK PARALARDADA MESAFE ÇOK FAZLA DÜŞMÜYOR 20-25 CM DEN RAHATLIKLA OBOL VEYA ELEKTRON TOPLAYABİLİRSİNİZ BU ARADA TUĞLA TESTİNİDE YAPTIM BU DA VİDEOLARDAKİ GİBİDİR YANİ TUĞLADAN ETKİLENMİYOR 10 KURUŞU 10 CMLİK TUĞLANIN ALTINDA RAHATLIKLA YAKALAYABLİRSİNİZ GELELİM AYRIM KONUSUNA AYRIM ÇİVİ KAPAK GİBİ UFAK OBJELERDE GAYER İYİ BÜYÜK OBJELERDE YANILMALAR OLUYOR AMA KULAĞINIZ ALIŞTIKTAN SONRA SESİN ÇIKIŞ TARZINDAN DEMİR OLUP OLMADIĞINI AYIRABİLİYORSUNUZ DEMİRİN YANINDA PARAYI GÖRÜYORMU DERSENİZ KÜÇÜK DEMİRLERİN YANINDA HİÇ SORUN OLMUYOR AMA BÜYÜK DEMİRLERDE MALESEF SONUÇ ALAMIYORSUNUZ BÜYÜKLÜKTEN KASTIM EN AZINDAN ÇEKİÇ KADAR DAHA FARKLI MAKİNALARDA KULLANDIM BU BEŞİNCİ MAKİNAM OLUYOR ŞUNU SÖYLİYEBİLİRİMKİ EĞER MAKİNANIN DİLİNİ ÇÖZERSENİZ GERÇEKTEN EKMEK YEDİREBİLECEK BİR MAKİNADIR WHİTES XLT KULLANMIŞTIM MAKİNA ÇOK KARARLI ÇALIŞMASINA RAĞMEN TOPRAĞIN ÜSTÜNDEKİ ALTINI GÖRMEDİĞİNE ŞAHİT OLDUM GTİ 1500 İLE ÇOK BOŞ YER KAZDIM ISLAK TOPRAKTA MAKİNA SAĞARLAŞIYORDU BOUNTY HUNTER LAND STAR YÜZÜNDEN ÇILDIRACAKTIM AMA GİDİP SIFIR ALALIMMI DİYE SORARSANIZ TÜRKİYEDEKİ FİYATININ 2500 LİRA OLDUĞUNU GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK PEK TAVSİYE ETMEM FAKAT YURT DIŞINDAN GETİRTME İMKANINIZ OLUR VEYA UYGUN FİYATLI Bİ TANE BULURSANIZ DENEMENİZİ TAVSİYE EDEBİLİRİM AMA HER ZAMAN SÖYLEDİĞİM GİBİ HER MAKİNANIN KULLANICISI FARKLIDIR KİMİSİ WHİTES İLE VERİM ALIR KİMİSİ GARRET İLE ÖNCELİKLİ FAKTÖR SİSSİNİZ BUNU SAKIN UNUTMAYIN MAKİNA ALIRKENDE DENEMEDEN KULAKTAN DUYMA BİLGİLERLE HAREKET ETMEYİN DERİM TESORO KULLANICILARI TECRÜBELERİNİ YAZARSA ÇOK SEVİNİRİM BERABERCE BİLGİMİZ ARTMIŞ OLUR SAYGILARIMLA

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 08 Haz 2009, 00:48

ARKADAŞLAR SONUNDA TEJONU ARAZİDE TEST EDEBİLDİM İNANIN SONUÇLAR ŞAŞITICI DERECEDE MAKİNA ARAZİDE ÇOK ÇABUK AYARA GELİYOR KESİNLİKLE PARAZİT YAPMIYOR BAŞLIĞI NE KADAR HIZLI SALLARSANIZ SALLAYIN PARA KAÇIRMIYORSUNUZ 2MM BAKIR PARÇASINI TOPRAKTA 12 CM DEN ÇIKARDIM TOPRAKTAN ZOR AYIKLADIM HER KAZDIĞIM YERDEN BİŞEY ALDIM MAKİNA ÇOK KARARLI VE HIZLI ÇALIŞIYO HATALI SİNYALLER NERDEYSE HİÇ YOK TOPRAK AYARI 5 SANİYE BİLE SÜRMÜYO BENİM İÇİN SINIFINDA TEKTİR BUNU SÖYLERKEN DAHA ÖNCE KULLANDĞIM DÖRT MAKİNAYIDA YAZAYIMKİ SİZ KARŞILAŞTIRIM İLK MAKİNAM WHİTES XLT , BOUTYHUNTER LAND STAR , GARRET GTİ 1500 VE TESORO DELEON FAKAT TEJON HEPSİNDEN DAHA TUARLI VE DERİN , MAKİNADA MAX BOST DENİLEN BİR BÖLGE VAR SENS AYARINI BURAYA GETİRİNCİ 7-8 CM DAHA DERİN ALIYOR ÖZELLİKLE KÜÇÜK PARÇALARI TESORO MAKİNALRLA İLGİLİ SORUNUZ OLURSA SEVE SEVE YARDIM EDEBİLİRİM İLERİDE TESTLERİMİ VİDEOYA ÇEKİP YOLLAYACAĞIM SAYGILARIMLA HAYALGEZGİNİ

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 08 Haz 2009, 21:32

SELAMLAR
YAZILARINI OKUDUM TECRÜBELERİNİ PAYLAŞMIŞSIN NE GÜZEL.....TEŞEKKÜRLER.
BENDE GÖRÜŞLERİMİ BELİRTMEDEN GEÇMİYİM DEDİM.
GARRET 1500 ESKİ Bİ TASARIM GTI 2500 SERİSİNDE DÜZELTMİŞ 1500 DEKİ HATALARINI DİYORUM,ACE SERİSİNDE DE BASİTE İNDİRGEMİŞ TEKTEKÇİLERE HİTABEN,
XLT KARARLI AMA BAZEN TOPRAK ÜSTÜNDEKİ ALTINI GÖRMEDİİNE ŞAHİT OLDUM DEMİŞSİN BENİM GÖRÜŞÜMCE ALTIN DEMİRE FREKANS OLARAK YAKLAŞIK DEĞERDE OLDUĞU İÇİN EĞER CİHAZ ''COINS'' TARZI Bİ PROGRAMDA ÇALIŞIYORSA GAZOZ KAPAĞI FREKANSINA YAKIN DİYEREK AYRIMDIŞI ETMİŞ OLABİLİR DİYORUM.XLT DERİN DEMİYORUM,XLT KULLANAN VE ÇOKDA MEMNUN OLDUĞUNU HEP SÖYLEYEN ''SKEET'' USTA VAR,ONUNDA ZAMANLA XLT TECÜBE VE TAVSİYEERİNİ OKUYACAZ İNŞALAH
DELEONU BEN KULLANMAK NASİP OLMADI AMA ŞAHSEN CİBOLA DAN ÜSTÜNDÜR DİYE DÜŞÜNÜYORDUM AMA SEN BÖYLE DEYİNCE DE LEON GÖZÜMDEN DÜŞTÜ.
TEJONDA VAR DEDİĞİN MAX BOOST ÖZELLİĞİ CİBOLA'DA DA VAR.HARİKA Bİ ÖZELLİK,YARIŞ ARABALARINDAKİ NİTRO GİBİ BİŞEY :P Bİ CİBOLAM VARDI AMERİKADAN GETİRDİYDİM,SÜPERDİ,''KOLAYGELSİN'' RUMUZLU ABİMİZ KAPTI ELİMDEN ONA SATTIM,KENDİSİDE CİHAZIN HAKKINI VERMİYOR,CİBOLA TURŞUSU KURACAKMIŞ :D :D :D :D
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 08 Haz 2009, 22:42

XLT İLE GÜZEL ŞEYLER TOPLADIM AMA TOPLADIĞIM KADARINIDA KAÇIRMIŞIMDIR BUNDAN EMİNİM, DELEON 10 KHZ İLE ÇALIŞAN Bİ MAKİNA COİN TEK PARA KATAGORİSİNDE FAKAT TESOROLARIN ELLE TOPRAK AYARI YAPILAN MODELLERİ DAHA İYİ

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 08 Haz 2009, 23:27

USTAM MADEM TESORO DAN AÇILDI KONU ..BİZİM TERAZİCİ ÜYE BANA Bİ ARALAR TESORONUN ESKİ ELDORADO DİYE Bİ MODELİNİ ÇOK ÖVMÜŞTÜ VE BUNU BUL GETİR KAÇ PARA İSTERSEN VERİRİM,ÇOK KIYMETLİ Bİ ALETTİR DEMİŞTİ,ÖVE ÖVE BİTİREMEDİYDİ,SEN NE DİYOSUN Bİ BİLGİN DUYGUN VARMI BU ALET KONUSUNDA? BAK FOTOSUNU EKLİYORUM,ESKİ TİP.
Resim

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 09 Haz 2009, 00:10

Gayet güzel bir dedektör fakat şu an fabrika üretim yapmıyor özellikleri şu an üretilen vequera ile hemen hemen aynı derinlikte yni çihazların daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü sonradan bu çihazlara max bost gibi anfi devreleri eklenmiştir

kolaygelsin

Okunmamış mesaj gönderen kolaygelsin » 09 Haz 2009, 00:21

ELİNDE CİBOLASI OLAN VARSA ALACAĞIM TURŞU BİDONU DOLMADIDA.AH MİSYA VAKİTMİ VAR ARAZİYE ÇIKMAYA YAHU. :lol:

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 09 Haz 2009, 02:01

AZCIKTA CORTES SERPİŞTİR DAHA TATLI OLUR :lol:

romeoz035

Okunmamış mesaj gönderen romeoz035 » 18 Haz 2009, 11:52

Resim

max boost dediginiz bolum sens.dugmesinin en sonundaki kırmızı alanmı?

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 18 Haz 2009, 14:27

evet dostum max boost o sensitivity dugmesinin en sondaki kirmizi alan.

romeoz035

Okunmamış mesaj gönderen romeoz035 » 18 Haz 2009, 15:32

Misya yazdı:evet dostum max boost o sensitivity dugmesinin en sondaki kirmizi alan.
sevgili misya ben bu dedektoru yeni aldım daha araziye cıkma fırsatım olmadı sadece evde degisik metallerle denedim..
ayrım dugmesini en sona getirince altını da gormezden geliyor ama aliminyumu her ne olursa olsun algılıyor. acaba birseyi eksik veya yanlıs mı yapıyorum?

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 21 Haz 2009, 17:11

TOPRAK AYARI BU ÇİHAZLARDA AYRIM İÇİN OLMASSA OLMAZLARDANDIR HAVADAKİ REZONANS DEĞİŞİMLERİ İLE TOPRAK ÇOK FARKLIDIR SALLAMALI SSİTEMLER TOPRAĞI BAZ ALARAK AYRIM YAPAR BAŞLIĞIN ÖNÜNDE BİR METAL OLDUĞUNDA YANSIYAN SİNYALLER TOPRAKTA ANLIK DEĞİŞİMLERE YOL ACAR MAKİNADA BU DEĞİŞİM ORANLARINA GÖRE AYRIM YAPAR TEJON TOPRAKTA ÇOK FARKLIDIR KORKMANA GEREK YOK DİLİM DÖNDÜĞÜNCE AÇIKLAMAYA ÇALIŞTIM

romeoz035

Okunmamış mesaj gönderen romeoz035 » 22 Haz 2009, 14:28

bu videodaki hava testi mantıklımı sizce tek para 70 cm ..ben bu degeri kahve cezvesi ile yakaladım..

http://www.timsah.com/tesoro-tejon-hava ... TQTQHW35DA

“TESORO METAL DEDEKTÖRLERİ” sayfasına dön