dedektör tamiri konusunda yardım

Garrett Marka Metal Dedektörlerinin Model Model Ele Alınacağı, Kullanıcı Tecrübelerinin Anlatılacağı ve Garrett Metal Dedektörlerle İlgili Tüm Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

baspinar07

dedektör tamiri konusunda yardım

Okunmamış mesaj gönderen baspinar07 » 10 Nis 2014, 13:35

arkadaşlar merhaba,
ben biraz araştırdım ama ilgilenen bulamadım. herkes sadece satmanın peşinde. Antalya bölgesinde dedektör arızalarından anlayan bildiğiniz birileri varsa lütfen bana yazınız. (Garret gtı 2000)
En Büyük Tecrübemiz Yaşadıklarımız...

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Re: dedektör tamiri konusunda yardım

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 11 Nis 2014, 01:14

as dedektörle konuştunuzmu ?
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

baspinar07

Okunmamış mesaj gönderen baspinar07 » 14 Nis 2014, 13:12

GiryaN yazdı:as dedektörle konuştunuzmu ?
as dedektörün bildiğim kadarıyla Antalya da bürosu yok , ama tekrar araştırıyorum.

dolabcı

Okunmamış mesaj gönderen dolabcı » 15 Nis 2014, 21:27

baspinar07 yazdı:arkadaşlar merhaba,
ben biraz araştırdım ama ilgilenen bulamadım. herkes sadece satmanın peşinde. Antalya bölgesinde dedektör arızalarından anlayan bildiğiniz birileri varsa lütfen bana yazınız. (Garret gtı 2000)

bi arkadaşım hem tamir hem 0 dan yapabilyor saygılar

Kullanıcı avatarı
ULUDAĞ DEDEKTÖR
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen ULUDAĞ DEDEKTÖR » 16 Eyl 2014, 17:52

slmlar kardeşim cvp yaz belki basit bişeydir telefonda tarıf ederim birkaç püf noktası var dedektörlerin onları yap ne den arza yaptığını bulursun basit bişeyse kendin bile yapabilirsin tarifle yardımcı olurum sana

baspinar07

Okunmamış mesaj gönderen baspinar07 » 10 Eki 2014, 14:09

merhaba arkadaşlar, ilk sıkıntı batarya, pil yuvası, özellikle kapakları deforme oldu, buraya sabit bir batarya yerleştirmek istiyorum, bunu az çok kendimde yapabilirim aslında, ama istedim ki işin ehli birisi yapsın.
daha önce elimizde ki dedektörün bir tane lehim i yandı, gezmediğimiz elektronikçi kalmadı. adamlar bakmıyorlar bile, direk söyledikleri biz anlamayız. biraz da yasadışı birşey olduğunu düşünüyorlar, en son bi bilfgisayar tamircisi ne 5 dk. da yaptırdık.

uludağ dedektör, asıl sıkıntı şu;
arazide (manyetik alandan uzak) dedektör sürekli uğultu yapıyor, sanki başlığıın önünde sürekli bir metal varmışçasına, toprak-hava ayarı yapmaya çalışıyorm, resetliyorum ama nafile aralıksız bir uğultu mevcut. pilleri tatamen söküp sonra tekrar çalıştırınca bir süre iyi çalışıyor, ardından yine başlıyor. bunu bir türlü çözemedim. forumu çok araştırdım, ama tavsiyelerin hepsini denememe rağmen nafile.

Kullanıcı avatarı
KRAL
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen KRAL » 10 Eki 2014, 17:09

baspinar07 yazdı:merhaba arkadaşlar, ilk sıkıntı batarya, pil yuvası, özellikle kapakları deforme oldu, buraya sabit bir batarya yerleştirmek istiyorum, bunu az çok kendimde yapabilirim aslında, ama istedim ki işin ehli birisi yapsın.
daha önce elimizde ki dedektörün bir tane lehim i yandı, gezmediğimiz elektronikçi kalmadı. adamlar bakmıyorlar bile, direk söyledikleri biz anlamayız. biraz da yasadışı birşey olduğunu düşünüyorlar, en son bi bilfgisayar tamircisi ne 5 dk. da yaptırdık.

uludağ dedektör, asıl sıkıntı şu;
arazide (manyetik alandan uzak) dedektör sürekli uğultu yapıyor, sanki başlığıın önünde sürekli bir metal varmışçasına, toprak-hava ayarı yapmaya çalışıyorm, resetliyorum ama nafile aralıksız bir uğultu mevcut. pilleri tatamen söküp sonra tekrar çalıştırınca bir süre iyi çalışıyor, ardından yine başlıyor. bunu bir türlü çözemedim. forumu çok araştırdım, ama tavsiyelerin hepsini denememe rağmen nafile.

GARRETT Bu konuda hassastır (manyetik alan) yapılcak tek işlem vardır manyetik alanda makınanın sağlığı için uzak durmaktır.
Sensty muhakkak her koşulda en az 1 kademe kısılarak arama yapılmalıdır .makınanın derinliğini artırmak için sonuna kadar açılıp arama yapıldığı sürece makınanın bağışıklık sistemi zarar görür.
İkinci bir nokta tüm metallere açık konumda arama yapılmalıdır . Aksi durumlardada bu tip sorunlarlar karşılaşılır.Mümkün olduğu kadar arazi şartlarında metalin az olduğu bölgelerde arama yapmalısınız çok fazla metalin olduğu sahalarda arama yapılması makınanın bağışıklık sistemi çökmeye itecektir

Not: Bir başlık denemenizi tavsiye ederim .Arızanız başlıktan kaynaklı olma ihtimali yüksek
Hep Bir Adım İleri...

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/pages/Definecil ... 0790815048

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 13 Eki 2014, 11:37

Benim minelabta da hemen hemen aynı problemi yaşamıştım başlık kablosunda bulduk problemi. kral ustanın dediği gibi başka bir başlıkla dene.
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

baspinar07

Okunmamış mesaj gönderen baspinar07 » 18 Kas 2014, 17:42

arkadaşlar biraz geç oldu ama cevaplar için teşekkürler, kesinlikle deneyeceğim.

“GARRETT METAL DEDEKTÖRLERİ” sayfasına dön