LÜTFEN YARDIMCI OLUN...

Arkeolojiyi Forumlara Sığdırmak İmkansız Ama Elimizden Geldiğince Faydalı Olabilecek Konuları Defineci Arkadaşlara Katkısı Olsun Diye Burada Paylaşalım...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

harunachar

LÜTFEN YARDIMCI OLUN...

Okunmamış mesaj gönderen harunachar » 07 Eki 2010, 01:12

Bir arkeolog un arkeolog olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?Diploma haricinde...

Biliyorsunuzki define işinde de kendini arkeolog olarak tanıtan bircok insan var bunların arkeolog olup olmadıklarını bir veya iki soru ile anlama şansım var mı?

Cok sacma bir soru oldugunu düsünebilirsiniz inanının yardımlarınızı ihtiyacım var... :pls :kazi:

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: LÜTFEN YARDIMCI OLUN...

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 07 Eki 2010, 14:10

DİYELİMKİ ARKEOLOG ADAM NE YAPCAKSIN
HER LAFA BİR CEVAP VERİRİZ MUTLAKA DA
ÖNCE ADAMA BAKARIZ ADAMMII DİYE SONRA DA LAFA BAKARIZ

harunachar

Okunmamış mesaj gönderen harunachar » 07 Eki 2010, 19:29

arkeolog ise hicbirsey yapmayacağım

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 07 Eki 2010, 19:46

yani arkeolog olup olmadığını anlamaya gerek yokki, arkeolog olur veya olmaz, arkeolog olur birşey bilmiyordur, arkeolog değildir ama çok şey biliyordur, yada bilgili bir arkeologdur, önemli olan bilgidir, diploma değil, Bence mesleğini hiç merak etmeyin, arkelogum desede önemsemeyin, önemli olan söylediği şeylerin doğru çıkıp çıkmayacağıdır. Yani verdiği bilgilerle başarı sağlanıyormu bu önemli, başarı sağlanamıyorsa isterse en yüksek diploma notu olan arkeolog olsun, bize faydası olmadıktan sonra :) Yani arkeologuda geçelim, size bilgi veren insanların gerçekten ustamı yoksa acemimi olduğunu verdiği noktaya resmi kazı yaparak anlayabilirsiniz. Verdiği nokta boş çıkarsa o kişi usta değildir.. Bir atasözü var çok güzel, Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz...
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 09 Eki 2010, 15:07

bu arkeolog lar hakkında bir yazı yazayım bir ara şimdi pek vaktim yok
bir arkeolog sevdasıdır tutturduk hadi bakalım

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 12 Eki 2010, 21:11

ARKEOLOG DENİLEN MESLEK SAHİBİ KİMSELER

Arkeoloji, "eski kültür ve uygarlıkları onlardan kalan maddi kalıntıları açısından inceleyen; yer ve zamanını saptamakla uğraşan bir bilimdir.
KENDİ TANIMLARI BU DEFİNECİ OLARAK DEFİNECİ NE BEKLER BİR ARKEOLOG DAN
DEFİNE GÖMÜ YERİNİ BULMASINIMI ADAMLAR BİR KAZI YERİNDE 50 YIL UĞRAŞIYORLAR ONLARIN FIRÇALARLA DEGERLİ OBJE HARİCİNDE KEMİKLERİ DAHİ İNCELİYORLAR ARAŞTIRMA OLAYINA SAYGI VAR TABİKİ ZATEN BU YAZI ONLARI KARALAMAK AMACI İLE DEGİL BİR DEFİNECİ ARKEOLOG DAN NE BEKLER YADA NE BEKLEMESİN YAZSIDIR
GÖSTERDİGİN İŞARETİ ÇÖZEMEZ YADA BİR MEZARI ŞIPPADANAK BULMAZ MANTIK YÜRÜTÜR.
ARKEOLOG DENİLEN MESLEK BANA GÖRE DOKTORLUK GİBİDİR BIRANŞ BIRANŞ AYRILIR,
ARKEOLOG VAR HEYKELDE UZMANDIR,ARKEOLOG VAR SİKKE KONUSUNDA UZMANDIR,ARKEOLOG MEZARLAR KONUSNDA UZAMANDIR,ARKEOLOG VAR YAZI KONUSUNDA UZMANDIR,ARKEOLOG VAR HİTİT, KONUSUDA UZMANDIR ARKEOLOG VAR ROMA, ESKİ YUNAN VESAİR KONULARINDA UZMANDIR. EGEDEDKİ BİR ARKEOLOGU İSTANBULA İSTANBULDAKİ ARKEOLOGU DOGUYA GÖNDER APIŞIP KALIR
DEFİNECİ NEDİR AMA İİ BİR DEFİNECİ HER BİRİNDEN AZICIK ÇAKAR YAZISINDANDA SİKKESİNDE MEZARINDANDA HİTİTİNDENDE ROMASINDADA
saygılar

“ARKEOLOJİ” sayfasına dön