dönem sanatları

Arkeolojiyi Forumlara Sığdırmak İmkansız Ama Elimizden Geldiğince Faydalı Olabilecek Konuları Defineci Arkadaşlara Katkısı Olsun Diye Burada Paylaşalım...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
Hundai

dönem sanatları

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 12 Şub 2010, 11:49

KADAŞLAR TARAYICADAN GEÇTİM RESİMLERİ YÜKLEYİP BÜYÜTEREK OKUYUNUZ

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
sabır en büyük erdemdir

Youtube

ANGARALI

Re: dönem sanatları

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 12 Şub 2010, 12:50

SLM. TŞK. EDERİM AMA USTAM BUNLARIN ÇOĞU AVRUPANIN KENDINE GÖRE YAZDIĞI TARIHTIR BU TARİHİN YÜZDE YETMİŞİ, BUYÜK BİR RAKAMDIR BU TAMAMET SAFSATADIR. TARİHTE BARBAR TÜRKLER DİYEN İTALYANLARDIR . ŞUAN BU ADAMLARIN DNA SINA BAKILDIĞINDA BİZ TÜRK;LERİNKİYLE AYNI ÇIKMIŞ . ADAMLAR ŞOKTALAR. NEDENMİ İTALYADA YAŞAYAN O ESKİ BİLİNMEYEN KAVİM ETRÜSKLER VARYA İŞTE O ÖN TÜRKLERDİR.BUNLAR ŞİMDİ BİLDİĞİMİZ UYGUR TÜRKLER VARYA ONLARDAN YANİ MÖ. 19 BIN YILLIK GEÇMİŞİ VARMIŞ.BİR ŞEKİLDE KARPATLARDAN İTALYAYA KAYMIŞLAR HATTA ALP DAĞLARINI DUYMUŞUNDUR BU İSİM TÜRK İSİMİDİR KİM KOYDU BU İSMİ? AMERİKALI BİLİM ADAMI VAR ADI RİÇIRT DIYE BILIYORUM SOY ADINI BILMIYORUM FAKAT ATATÜRK BILE BU ADAMIN ESERLERİNDEN ETKİLENMİŞ HATTA TÜRKİYEYE DAVET ETMİŞ LAKIN O SIRADA RİÇIRT ÖLMÜŞ.ATATÜRK O ADAMIN ESERLERİNİ ACİLEN GETİRTİREREK YAKLAŞIK 40 KİŞILIK CEVİRMEN GURUBU OLUŞTURTARAK TÜRKÇEYE ÇEVİTMİŞTİR, HATTA KAYIP KITA MU VARMIŞ ONDANDA SOZ EDİLİYOR MÖ.COK ESKIDEN YAŞAYAN UYGURLARIN ATALARI ESKI UYGURLAR BUNLARADA ÖN TÜRKLER DENİYOR O KITAYI KULLANMALARINDAN BAHSEDERLER. SADECE OKYANUSTA KALAN ADACIKLAR KALMIŞTIR BU ADACIKLARIN HEPSİ ESKİ TÜRK İSMİDİR NOT: BU KONUYU GÜNDEMTE TUTALIM EN AZ BİR HAFTA OLMALI HERKESİN GÖRÜŞLERİNİ ALMALI BURDA ENİNE BOYUNA TARTIŞALIM DİYORUM
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Okan

Re: dönem sanatları

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 13 Şub 2010, 21:56

Evet angaralı kardeşim aynen katılıyorum fakat italyan'ların biz Türk'ler için barbar demesi normal değilmi aslında tarihi şöyle bir hafızamız'da yoklamış olursak şöyle bir tespit yaparız biz Türk ulusu olarak bundan binlerce yıl evvel dünya üzerindeki hakimliğimizi ıspatlamış bir milletiz bir çok imparotorluğu dize getirmiş bir milletiz batı roma,doğu roma gibi büyük imparotorlukları dize getiren korkudan dizleri titreyen hangi milet yok ki türkler hakkında barbar demesin kısaca bu milletlerin zamanında boyun eğmişliğinin kuyruk acıları büyük aslında dediğiniz gibi bu başlığı gündemde tutalım ve tarihimizi burada enine boyuna tartışalım

ve sonra osmanlı tarihene geçiş yapalım ve arkadaşlarla bu konuyuda konuşup tartışalım
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

“ARKEOLOJİ” sayfasına dön