bir definecinin olması gereken kriterleri

Arkeolojiyi Forumlara Sığdırmak İmkansız Ama Elimizden Geldiğince Faydalı Olabilecek Konuları Defineci Arkadaşlara Katkısı Olsun Diye Burada Paylaşalım...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
Hundai

bir definecinin olması gereken kriterleri

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 14 Tem 2009, 21:54

değerli arkadaşlar şundan eminimki bizim yurdumuz arkeoloji bilminin en şanslı olan bilim dalıdır ,neden derseniz yurdun her karışını tırmıkla alttan tarih çıkıyor, böyle bir olguyu avrupa ,değil dünya kıskanır ve kıskanıyor,

şimdi asıl konu burda şudurki definecilikle arkeolojiyi birleştirelim düşüncesindeyim ,arkeologlar ne olursak olalım biz definecileri sevmez neden dersek ,bilinçsiz defineci tahribat yapmaya bayılıyor ,artık bunlardan arınmanın vakti geldi ve geçiyor
arkadaşlar bu işi bilinçli yapmanın tek yolu var çok okumak ,bunları illaki üniversitede öğrenmek gerekiyor fakat artık kaynaklar üniversitenin dışını okadar taşmışki istediğimiz kaynağı bulma imkanımız var ,ben derimki buişleri yaparken bilinçli yapalım ,araştıracağımız bir yerin önce yaşam kültürünü dönemini, insanların sosyoekonomik durumunu, ve ölü gömme kültünü kavramamız lazım bu sistemde ilerlersek inanın başarılmayacak bir konu yok ve bilinçli yaklaşımla akademisyenlerin sempatisini kazanarak onların değerli bilgilerinden istifade edebiliriz yeterki okuyalım,araştıralım,araştırırken taşları yerine oturtmadan asla bir çakıl tanesi bile ellemeyelim ki zaten bu sistemde taşlar yerine oturunca herşeyi net bir şekilde göreceğiz diyorum .eminim anlatmak istediğim konuları anlamışsınızdır bu konuda daha bilinçli bir insan ve bilinçli bir defineci olmak için bu sistem içerisinde yürümeyi öneriyorum
saygılar
sabır en büyük erdemdir

Youtube

ANGARALI

Re: bir definecinin olması gereken kriterleri

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 02 Eyl 2009, 01:03

SLM. YAZINIZI OKUDUM HOCALARIM.SONUNA KADAR KATILIYORUM.ALTIN GİBİ YAZMIŞSINIZ DELİĞİ VARSA İP TAKIP BOYNUMUZA ASMALIYIZ.HER KAZIDA ÇIKARIP OKUMALIYIZ. COK TŞK.
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

yenibuluş

Okunmamış mesaj gönderen yenibuluş » 15 Ara 2009, 20:09

çok dogru hundai arkadaş
örnek
edirne belediyesinin elinde 300 ton altın belgeleri var bu nedenle her yıl çalışma yapıyorlar malesef yinede bulamıyorlar nereyi kazdı ise su çıktı
acaba suyun altındamıdır sizce olabilirmi
saygılar
EN BÜYÜK HAZİNE DÜRÜSTLÜKTÜR YENİBULUŞ DAN SAYGILAR

Kullanıcı avatarı
hepayni

Okunmamış mesaj gönderen hepayni » 16 Tem 2010, 13:35

çok hoş elinize sağlık... ;)
Resim

sencan1009

Okunmamış mesaj gönderen sencan1009 » 22 Kas 2010, 22:19

Bu konuda bizleri bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.Bazı kitap isimleride ekleseydin daha hoş olurdu.

“ARKEOLOJİ” sayfasına dön