RESMİ KAZIDA AÇILAN VE AÇILMAYAN MEZARLARDAN ÖRNEKLER

Bu Forumda Siz Değerli Üyelerimizinde Çabalarıyla Arazide Gördüğümüz Açılmış Mezar veya Define Alınan Yerleri İşaretleriyle Birlikte Fotoğraflayıp Yayınlayacağız.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Natre10
PROFESYONEL
PROFESYONEL

RESMİ KAZIDA AÇILAN VE AÇILMAYAN MEZARLARDAN ÖRNEKLER

Okunmamış mesaj gönderen Natre10 » 23 Eki 2010, 15:51

Arkadaşlar bunlar resmi kazıda ortaya çıkarılan çeşitli mezar örnekleri... Sizlerle paylaşmak istedim.
Çorbada benimde tuzum olsun. ;) Bir çok arkadaşımıza faydalı olacağını sanıyorum.
En azından gözlerimizin pası silinir ne dersiniz??

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Re: RESMİ KAZIDA AÇILAN VE AÇILMAYAN MEZARLARDAN ÖRNEKLER

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 23 Eki 2010, 18:29

Demek sıranın kendisine gelmesini bekliyor :) Ayrıca çorbada tuz değil, mercimek sayılır bunlar :) Bence en faydalı paylaşımlar bu şekilde olan örnek açılmış paylaşımlardır...
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
sadece_altan

Okunmamış mesaj gönderen sadece_altan » 25 Eki 2010, 00:28

bölgeyi parion antik kenti resmi kazılarına benzettim =) güzel paylaşım, teşekkürler
Fesatlar kapıma vardılar ellerinde güllerle,
İşlerine gelmediğinde saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle...

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Natre10
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen Natre10 » 25 Eki 2010, 16:00

sadece_altan yazdı:bölgeyi parion antik kenti resmi kazılarına benzettim =) güzel paylaşım, teşekkürler

Parion antik kenti değil.. Bu kazılar Balıkesir'de yeni bir yer..

öncül

Okunmamış mesaj gönderen öncül » 25 Eki 2010, 21:16

çok güzel bir paylaşma,bu izinli bir kazı degil sanırım.arkeolojik ve devlet tarafından yapılan resmi bir kazı olsa gerek,oradaki kazı ekipmanı ve objelerden bu anlaşılıyor.sizden ricam buraya yakınsanız lütfen yeniden ve bolca resimleyin.ayrıca yetkililerden burası hakkında bazı bilgiler edinip yazarsanız bu bizler için hayati bir kaynak olur.örnegin;burasını uzak yakın fotolayın,sadece nekropolmü,yakınlarında nekropolis de varmı,hakim yerdemi düzlüktemi,kuzeyemi düşüyo.mezar yönleri tek tipmi,hanği milliyete hangi tarihe ait,ev kalıntıları varmı,mezarların boyutları ve içerden çıkanlar ekseri el eşyasımı,kap kacak gibi mi.açılmamışları uzak yakın çekme ihtimalleriniz varmı vs vs vs.bu bilgileri ögrenirde ayrıntılı açıklarsanız görsel bir kaynak metin elde etmiş oluruz.bu hali ilede teşekkürü hak ediyorsunuz.benim kanaatim basit halk mezarları,ancak tarihi açıdan mezarlar ise kıymeti çok fazla olsa gerek,tam bir antik kalıntı diyebiliriz.emegin için teşekkürler.

“AÇILMIŞ ÖRNEK DEFİNE ALINAN YERLER ve MEZARLAR” sayfasına dön