Açılmış Mükemmel Bir Kaya Mezarı ve Gerisindeki İşaretleri

Bu Forumda Siz Değerli Üyelerimizinde Çabalarıyla Arazide Gördüğümüz Açılmış Mezar veya Define Alınan Yerleri İşaretleriyle Birlikte Fotoğraflayıp Yayınlayacağız.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

emotional_24

Açılmış Mükemmel Bir Kaya Mezarı ve Gerisindeki İşaretleri

Okunmamış mesaj gönderen emotional_24 » 31 Ara 2009, 15:13

Arkadaşlar Foruma Yeni Üye Oldum. Burayı paylaşım ve örnek amaçlı yayınlıyorum. umarım arkadaşlarıma güzel bir örnek teşkil eder. saygılar.

Kaya mezarının 50 metre gerisindeki işaretli kaya. Kayada bi insan sureti resmedilmiş. yere doğru üzgün bi şekilde bakan bir adam. adamın fotosu aşağıda.

Resim
Resim

adamın bulunduğu kayanın geriden fotosu, adamın resmi kırmızı yuvarlakla işaretlediğim yer. (kaya resimde görüldüğü gibi küçük değildir. adamın resmi küçük mihrap gibi olan yer, sağındada mihrap gibi bişey var boyu 1,50 metre eni 1 metre, tepede de baca gibi bişey var)
Resim
50 metre ilerisindeki açılmış kaya mezarı.
Resim
Resim
Kaya mezarının içi (lakin dışarıdan çektim pek net olmayabilir kusura bakmayın.)
Resim
Resim
Kaya mezarının giriş kapısının üstündeki sırmalı, içinde bi insan yüzü olan resim. resmi kırmışlar fakat gözleri belirgin düzeyde. Sırmanın sol tarafında bir "s" farfi var.
Resim
Arkadaşlar insanlar buraya ziyaret diyorlar, elimden geldiğince açıklama yaptım. bu arada yorumlarınızada açık bi konudur. biz insan resminin yanındaki mihraptan şüphelenmiştik. saygılar.

emotional_24

Re: Açılmış Mükemmel Bir Kaya Mezarı ve Gerisindeki İşaretleri

Okunmamış mesaj gönderen emotional_24 » 31 Ara 2009, 15:17

bu arada arkadaşlar eklemeyi unuttum. kaya mezarının içinde iki adet sedir var. yan yana. girince sağda ve solda. kaya mezarının içi dışına nazaran özensiz bi yapıya sahip. içi yüksek baş tavana değmiyor.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 31 Ara 2009, 20:21

Çok güzel paylaşım, emeğine sağlık, güzel bir yamaç, burada bir kaç mezar olması mantıklı, resimlerde net seçemedim ama anladığım kadarıyla açık olan mezarın üstündede insan yüzüne benzer şekil var ve 50 metre ilerisindede insan yüzüne benzeyen şekil var dimi ?
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

emotional_24

Okunmamış mesaj gönderen emotional_24 » 31 Ara 2009, 21:33

MustanG yazdı:Çok güzel paylaşım, emeğine sağlık, güzel bir yamaç, burada bir kaç mezar olması mantıklı, resimlerde net seçemedim ama anladığım kadarıyla açık olan mezarın üstündede insan yüzüne benzer şekil var ve 50 metre ilerisindede insan yüzüne benzeyen şekil var dimi ?
1nci ve 2nci fotodaki adam yüzü 3ncü resimdeki kayalıkta kırmızı ile işretli yerde ustam. diğer insan yüzüde açılmış kaya mezarının kapısının üstünde. ilk resimde bir adam var, açılmış kaya mezarınında üzerinde sırmalı halkanın içinde bi insan yüüz var kadın mı adammı belli değil. adam yüzünün bulunduğu kaya (3ncü resim)kaya mezarının 50 metre gerisinde. saygılar

emotional_24

Okunmamış mesaj gönderen emotional_24 » 31 Ara 2009, 21:34

MustanG yazdı:Çok güzel paylaşım, emeğine sağlık, güzel bir yamaç, burada bir kaç mezar olması mantıklı, resimlerde net seçemedim ama anladığım kadarıyla açık olan mezarın üstündede insan yüzüne benzer şekil var ve 50 metre ilerisindede insan yüzüne benzeyen şekil var dimi ?
1nci ve 2nci fotodaki adam yüzü 3ncü resimdeki kayalıkta kırmızı ile işretli yerde ustam. diğer insan yüzüde açılmış kaya mezarının kapısının üstünde. ilk resimde bir adam var, açılmış kaya mezarınında üzerinde sırmalı halkanın içinde bi insan yüüz var kadın mı adammı belli değil. adam yüzünün bulunduğu kaya (3ncü resim)kaya mezarının 50 metre gerisinde. saygılar

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 31 Ara 2009, 22:13

3. resimde kırmızı daireye aldığın bölümle kaya mezarın olduğu bölüm, bölüm derken yamacın baktığı yön, aynı yön değilmi ? yani yamaca göre farklı bir yöne bakıyorlar, fotoğrafa göre hafif sola bakan çıkıntılar ?
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

emotional_24

Okunmamış mesaj gönderen emotional_24 » 31 Ara 2009, 23:17

MustanG yazdı:3. resimde kırmızı daireye aldığın bölümle kaya mezarın olduğu bölüm, bölüm derken yamacın baktığı yön, aynı yön değilmi ? yani yamaca göre farklı bir yöne bakıyorlar, fotoğrafa göre hafif sola bakan çıkıntılar ?
ustam şöyle anlatayım. şimdi bu insan resmi olan yer kırmızı yuvarlakla işaretlediğim yer. önünde patika bir yol var. patikadan 50 metre sağa doğru ilerleyince kaya mezarı var.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 01 Oca 2010, 00:18

Açık olan mezarın üstündede yüz var dediğiniz için acaba kırmızıya aldığınız yerdedemi mezar var dedim. Yani yamacın kırmızıya aldığınız yüzeyiyle kaya mezarın yüzeyi aynı yönemi bakıyor ? doğu yada batı gibi ?

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

emotional_24

Okunmamış mesaj gönderen emotional_24 » 01 Oca 2010, 00:35

MustanG yazdı:Açık olan mezarın üstündede yüz var dediğiniz için acaba kırmızıya aldığınız yerdedemi mezar var dedim. Yani yamacın kırmızıya aldığınız yüzeyiyle kaya mezarın yüzeyi aynı yönemi bakıyor ? doğu yada batı gibi ?
ustam yön olarak aynı yere bakıyorlar fakat yön tayini yapmadım. ikiside bir birine paralel, karşılılı değil yani. aynı hizada 50 metre mesafe var aralarında. saygılar.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 01 Oca 2010, 00:44

Aynı şekilde önünde insan suretleri olan ve arkasında kaya mezarı olan bir yer görmüştüm, resmini paylaşırım en kısa sürede, buraya benziyor, yamaç şeklide benziyor, önünden dere akıyordu ve 50-100 m aralıklarla kaya mezarlar açılmıştı. ben bu yamaçta tek mezar olduğunu düşünmüyorum, mutlaka vardır..

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 01 Oca 2010, 14:10

çok güzel
aynı sistemde açılmamışı bende var :lol:
mersin erdemli kızılen tarafı bilen varmı
sabır en büyük erdemdir

Youtube

teknadirli

Okunmamış mesaj gönderen teknadirli » 02 Oca 2010, 01:40

ustalar burayı ben gezdim bir usta ile açılmış ve emanetleri gitmiş fakat bu açılmış mezarın köy altına doğru kaleye bakan kısmında bu mezarın 400 m güney batısında büyük bir kayada kartal resmi var hemen altında 6 gözlü bir odanın oduğu figür var burası açılmamış bunun 350 m yukarısında su kaynağının üstünde bir erkek figürü var açılmış mezara bakmakta......

mesut çakan

Okunmamış mesaj gönderen mesut çakan » 04 Oca 2010, 10:49

emotional_24 yazdı:Arkadaşlar Foruma Yeni Üye Oldum. Burayı paylaşım ve örnek amaçlı yayınlıyorum. umarım arkadaşlarıma güzel bir örnek teşkil eder. saygılar.

Kaya mezarının 50 metre gerisindeki işaretli kaya. Kayada bi insan sureti resmedilmiş. yere doğru üzgün bi şekilde bakan bir adam. adamın fotosu aşağıda.

Resim
Resim

adamın bulunduğu kayanın geriden fotosu, adamın resmi kırmızı yuvarlakla işaretlediğim yer. (kaya resimde görüldüğü gibi küçük değildir. adamın resmi küçük mihrap gibi olan yer, sağındada mihrap gibi bişey var boyu 1,50 metre eni 1 metre, tepede de baca gibi bişey var)
Resim
50 metre ilerisindeki açılmış kaya mezarı.
Resim
Resim
Kaya mezarının içi (lakin dışarıdan çektim pek net olmayabilir kusura bakmayın.)
Resim
Resim
Kaya mezarının giriş kapısının üstündeki sırmalı, içinde bi insan yüzü olan resim. resmi kırmışlar fakat gözleri belirgin düzeyde. Sırmanın sol tarafında bir "s" farfi var.
Resim
Arkadaşlar insanlar buraya ziyaret diyorlar, elimden geldiğince açıklama yaptım. bu arada yorumlarınızada açık bi konudur. biz insan resminin yanındaki mihraptan şüphelenmiştik. saygılar.

sıcakkanlıkanka

Re: Açılmış Mükemmel Bir Kaya Mezarı ve Gerisindeki İşaretle

Okunmamış mesaj gönderen sıcakkanlıkanka » 07 Ağu 2010, 12:45

burası kahramanmaraş çukurhisar köyü olmasın kardeş

“AÇILMIŞ ÖRNEK DEFİNE ALINAN YERLER ve MEZARLAR” sayfasına dön