AcıLmamış KAnaLLı oyma VE SOnuç

Bu Forumda Siz Değerli Üyelerimizinde Çabalarıyla Arazide Gördüğümüz Açılmış Mezar veya Define Alınan Yerleri İşaretleriyle Birlikte Fotoğraflayıp Yayınlayacağız.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
KinG

AcıLmamış KAnaLLı oyma VE SOnuç

Okunmamış mesaj gönderen KinG » 21 Eki 2009, 23:26

İŞTE OYMALAR

Resim
Resim

OYMALAR BİR KAYA MEZARINI GÖSTERMEKTE İKİ OYMA ARASINDAKİ KANAL MESAFESİ ÖLCÜLDÜ VE KANAL MEYİLİNE GÖRE YANİ AKINTI YÖÖNÜNDEKİ OYMA İSTİKAMETİNE ADIMLANIP KAPAĞA ULAŞILDI VE İŞTE KAPAK

Resim

KAPAKTAN SONRA İKİ AYRI ODA BULUNDU MEZARDAN MEZARA GECİŞ VE İKİ AYRI CESET
Resim

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: AcıLmamış KAnaLLı oyma VE SOnuç

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 22 Eki 2009, 00:58

emek için teşekkürler
lakin o kapak dediginiz kaya bu oymalara en fazla 50 metre uzakta
oymadan oymaya kanalı olmenize gerek yoktu diyorum iyi bir gözlemlede bulunabilirdi çünkü çok aşikar
açılan mezarıda görseydik dahada aydınlanırdık
HER LAFA BİR CEVAP VERİRİZ MUTLAKA DA
ÖNCE ADAMA BAKARIZ ADAMMII DİYE SONRA DA LAFA BAKARIZ

Kullanıcı avatarı
KinG

Okunmamış mesaj gönderen KinG » 22 Eki 2009, 01:07

Bu kadarını payLaşmak biLe yeterLi değilmi sence? Oymadan oymaya Kanal var kanal ölcülmeseydi cok zor bulnurdu cünkü oymaların oLduğu kayadan Kapağın bulunduğu kayaLığı görmek mümkün değiLdi
Resim

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

Kullanıcı avatarı
SEYRANİ
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SEYRANİ » 22 Eki 2009, 01:17

senin buraya resmi yüklemen bile bir emektir emegi karşılıksız bırakmayız ben fikrimi söyledim sadece haksızlık etmeden dikkat edersen emek için teşekkürler dedim
kapak ile kanal arası mesafe nedir acab ögrenebilirmiyim
HER LAFA BİR CEVAP VERİRİZ MUTLAKA DA
ÖNCE ADAMA BAKARIZ ADAMMII DİYE SONRA DA LAFA BAKARIZ

Kullanıcı avatarı
KinG

Okunmamış mesaj gönderen KinG » 22 Eki 2009, 01:25

43 cm kanal boyu ve 45 adım standart adım geLdi kapak mesafesi 2 adım fark var tabi o işareti yapan kişinin bence boyu ve bacakları cok uzundu gaLibakardeş :)) ben sadece bilgilerimi paylaşyorum
Resim

Okan

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 25 Eki 2009, 15:18

paylaşımınız için teşekkürler fakat seyrani arkadaşımızın dediği gibi detaylı görebilseydik arkadaşlar için daha aydınlatıcı olurdu en azından işaretleri geriden görebilme arazi yapısı ama yinede paylaşımınız ve emeğiniz için teşekkürler SAĞLICAKLA
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 26 Ara 2009, 23:08

Kin6 kardeşim çok güzel paylaşımların var, bunları mail ile duyurmayı düşünüyorum.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
tuareg
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen tuareg » 27 Ara 2009, 05:15

43 cm kanal boyu ve 45 adım standart adım geLdi kapak mesafesi 2 adım fark var tabi o işareti yapan kişinin bence boyu ve bacakları cok uzundu gaLibakardeş ) ben sadece bilgilerimi paylaşyorum

ÖNCE TEBRİKLER ve hayırlı olsun..
43 CM DİYORSUN. O DEVİRDE CM OLMASI MUHTEMEL. BENCE VE GENEL OLARAK, KANAL 45 PARMAK VE KAPAK TA 45 ADIM. yani 1 parmak yaklaşık/ortalama 1 cm ye denk geliyor ama büyük mesafelerde yanılgı da büyük olur. TABİİ Kİ OLUŞTURAN İLE BULAN ARASINDA beden HACimi FARKI HER ZAMAN VARDIR.

not. büyük yazı bağırmak anlamında değil klavyeme bir şeyler oluyor. yarın yenisini alırım..

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 28 Ara 2009, 03:32

cm ölçü biriminin olması muhtemel değil arkadaşım hatta cm ölçü biriminin olması imkansız
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 28 Ara 2009, 12:45

SLM. 1 PARMAK 2.4 CM DEĞİLMİ
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 28 Ara 2009, 12:54

değerli arkadaşlar secda saltuk isimli arkeolog arkadaşımızın kitabını alırsanız arkeoloji sözlüğü diye geçer mavi bir kapağı vardır

burda ölçü birimlerini ayakmı parmakmı adımmı kilometremi ne istiyorsanız karşılığı var burda her cantimi adım olarak almak en mantıklısı her cantim bir parmak dersek ölçü birimi net olarak çıkar

king kardeşim eline sağlık güzel çalışma

burda aynı işaretin farklı gömü şekilleri oluyor bu işlarette bunu gördüm aynısını ben buldum lakin bir kuyu mezar sistemiydi ama güzel çalışma
sabır en büyük erdemdir

Youtube

oraz

Okunmamış mesaj gönderen oraz » 01 Şub 2010, 16:42

slm arkadaslar ayni kanalli oyuklardan 4 tane bende buldum birini forumda yayinladim.dediginiz gibi iki oyuk arasini olctum fakat cm hesabi tutmuyo biri 18 cm fakat 60 m yigma tas var biri 30 cm ama hicbir emare yok ne tas ne tumsek ne cukur,digerleride ayni bu santim,parmak hesabi saibeli kanimca saygilar

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 01 Şub 2010, 20:33

her işaret standart ölçümle yapılmamıştır zaten genel olarak yapılan ilk şey ölçülmesi ve adımlanması bazan ölçüm değişik olabilir bir önceki mesajımda yazdığım gibi ölçüm sistemleri o kitapta harfiyen anlatılmış ve akademik bir bilgidir
sabır en büyük erdemdir

Youtube

handsome_se

Okunmamış mesaj gönderen handsome_se » 06 Nis 2010, 02:08

hocam bu delikler ne kadar kayanın içine giriyo ve çapları nedir...öğrenebilirmiyim..teşekkürler...

sencan1009

Okunmamış mesaj gönderen sencan1009 » 14 Nis 2010, 23:44

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler.Sizlerin sayesinde bizlerde birşeyler kapıyoruz.Selametle.

“AÇILMIŞ ÖRNEK DEFİNE ALINAN YERLER ve MEZARLAR” sayfasına dön